Pawłowski: "Warsaw by night" to nie tylko komedia romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 13:21
W piątek kinowa premiera "Warsaw by night". - Na planie daliśmy z siebie wszystko - mówią Marta Mazurek i Józef Pawłowski, którzy zagrali w tym filmie główne role.
Audio
  • Marta Mazurek i Józef Pawłowski opowiadają o pracy nad filmem "Warsaw by night" (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Warsaw by night. Na zdjęciu Józef Pawłowski i Marta Mazurek
Kadr z filmu "Warsaw by night". Na zdjęciu Józef Pawłowski i Marta MazurekFoto: mat/pras./fot.Jacek Drygała

"Warsaw by night" to cztery równolegle prowadzone historie. Losy czterech kobiet splatają się w nocnym klubie. Podczas podróży każdej z nich towarzyszy ten sam taksówkarz - amator zjawisk paranormalnych. - To film o kobietach, o relacjach międzyludzkich i miłości. To nie komedia romantyczna, ale dramat z elementami komedii. Pokazuje, jak ludzie się gubią się w związkach i mają problem, by się ze sobą komunikować - opowiada Pawłowski.

Aktorzy widzieli już zmontowany film i przyznają, że z całokształtu są zadowoleni. - Ten film jest uczciwie zagrany. Zrobiłem, co mogłem, by zagrać jak najlepiej. To, czy jestem zadowolony ze swojej pracy, jest sprawą drugorzędną - opowiada Pawłowski, a Mazurek przyznaje, że dali z siebie wszystko. - Mamy takie poczucie i to jest najważniejsze. Reszta nie zależy od nas.

Młodzi aktorzy opowiedzieli także m.in. jak wyglądała praca na planie i dlaczego na "Warsaw by night" warto wybrać się w Walentynki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Marta Mazurek i Józef Pawłowski, aktorzy

Data emisji: 05.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd, ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA

Czytaj także

Rycembel: "Carte Blanche" to bardzo wzruszający film

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:00
Eliza Rycembel, znana szerokiej publiczności m.in. z filmu "Obietnica", tym razem zagrała obok Andrzeja Chyry. Wcieliła się w postać uczennicy Klary w obrazie "Cart Blanche".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa jak senna mara - niecodzienny projekt filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 06:00
Animacja opowiadająca o współczesnej Warszawie zainspirowana snami mieszkańców stolicy? W Czwórce rozmawialiśmy o produkcji niezwykłego filmu "Śni się Warszawie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Eddie Redmayne stał się Stephenem Hawkingiem

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 14:00
- Możemy pooglądać fajne aktorstwo, ale fajnego filmu nie zobaczymy - mówi o "Teorii wszystkiego" krytyk filmowy Kuba Popielecki. Obraz wchodzi do kin 30 stycznia.
rozwiń zwiń