Amerykańska studentka pomaga dzieciom chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 12:24
- Gdy badałam swoją pacjentkę mówiłam, że chcę posłuchać, jak w jej brzuszku kumkają żabki - mówiła o swojej pracy z dziećmi chorymi na raka niezwykła studentka.
Audio
  • Gabrielle Karpinsky laureatka nagrody "Interstudent" o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym i nauka (Czwórka/Stacja Kultura)
Gabrielle Karpinsky laureatka nagrody Interstudent
Gabrielle Karpinsky laureatka nagrody "Interstudent"Foto: "Perspektywy"

Gabrielle Karpinsky, Amerykanka z polsko-ukraińskimi korzeniami, przyznała w reportażu pt. "Prymuska", że praca w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii dała jej prawdziwą szkołę pokory. - Widziałem te dzieci z maseczkami, łyse, słuchające muzyki, a ja wcześniej narzekałam, że włosy mi się nie ułożyły - opowiadała.

Studentka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, poza opieką nad maluchami, prowadzi też nowatorski program "Fun with English" dedykowany dzieciom z chorobą nowotworową.

Karpinsky za świetne wyniki w nauce oraz za swoją działalność charytatywną otrzymała prestiżową nagrodę "Interstudent", przyznawaną najlepszym studentom z zagranicy. Jakie są jej dalsze plany?

***
Tytuł reportażu: "Korzenie"

Autor reportażu: Grażyna Wielowiejska

Data emisji: 31.03.2015

Godzina emisji: 11.00


pkur/mg

 

Czytaj także

Lepszy nauczyciel zły niż dobry?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 15:16
Wykładowca ze "Stowarzyszenia umarłych poetów" kontra belfer z filmu "Whiplash". W Czwórce rozmawialiśmy o jasnych i mrocznych obliczach edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa ucznia. Kiedy możesz walczyć o swoje?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:41
Za mało punktów, nieuczciwa ocena - w jakich sytuacjach uczeń może się dowołać od decyzji nauczyciela? - o tym w środowe popołudnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co daje międzynarodowa matura?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 11:00
W Polsce międzynarodową maturę zdaje kilkuset uczniów. Na świecie - ponad 50 tysięcy. Na czym polega ten egzamin?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus do kwadratu. "Zawsze chce się tam wracać"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 10:22
- Wyjazd na zagraniczne studia to cudowni ludzie, piękny widok za oknem, spokój - mówi Justyna Tylczyńska, która właśnie powróciła z Erasmusa w Lublanie, a wcześniej była w Lizbonie.
rozwiń zwiń