Teatr Pijana Sypialnia: "Miasto/Wieś" to nie będzie straszna nuda

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 14:13
"Miasto/Wieś" to wydarzenie, które otwiera cykl Niezależna Scena Polskiego Radia. - Cudownie się złożyło, że Polskie Radio zdecydowało się nas przyjąć i wystartować z tym cyklem. Zostaliśmy zaproszeni jako ci, którzy będą go inaugurować - mówi Sławomir Narloch z Teatru Pijana Sypialnia.
Audio
  • Sławomir Narloch z Teatru Pijana Sypialnia, koordynator spektaklu "Miasto/Wieś" opowiada o tym niezwykłym wydarzeniu (Stacja Kultura/Czwórka)
Teatr Pijana Sypialnie - koncert MiastoWieś.
Teatr Pijana Sypialnie - koncert "Miasto/Wieś".Foto: Maciej Lubiejewski/mat. pras.

- Jak zawsze bywa przypadku Teatru Pijana Sypialnia, nigdy nie wiadomo, czym dane przedsięwzięcie będzie - czy koncertem, czy spektaklem - mówi Sławomir Narloch, koordynujący wydarzenie "Miasto/Wieś". - To jest cudowne i za to jesteśmy doceniani. Myślę też, że właśnie dlatego zaproszono nas do sali im. Lutosławskiego.

Teatr Pijana Sypialnia stale współpracuje z zespołem Wodna na młyn i Filharmonią Pijanej Sypialni - ich też nie zabraknie w studiu im. Witolda Lutosławskiego. W programie także tańce polskie, wycinanki kurpiowskie czy podróż po Lwowie. - Inspirujemy się tradycją i dawnymi czasami, ale przepuszczamy to przez siebie i naszą zwariowaną młodość - mówi Narloch i zdradza kolejne szczegóły spektaklu.

"Miasto/Wieś" w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego można będzie zobaczyć już 11 czerwca. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Sławomir Narloch (Teatr Pijana Sypialnia, koordynator spektaklu "Miasto/Wieś")

Data emisji: 1.06.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/mg

Czytaj także

Impro Kolektyw Przyjezdni: improwizacja jest czymś wspaniałym

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:45
Impro Kolektyw "Przyjezdni" to teatr improwizowany tworzony przez ludzi z całej Polski mieszkających obecnie w stolicy. Zapewniają, że są w stanie zaimprowizować na... każdy temat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska trenuje - to dobry czas na spektakl o triathlonie!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 11:36
Piotr Nowak w Teatrze Muzycznym w Gdyni wkrótce wystawi wyjątkową komedię "Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza", której akcja rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. - To sztuka o ludziach, którzy podejmą wyzwanie - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń