X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autorka "No logo" nawołuje do zmiany naszych przyzwyczajeń

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 13:00
- Naomi Klein w swojej diagnozie przekonuje, że zostało nam bardzo mało czasu, żeby uratować Ziemię. Jednak jeśli zmienimy swoje przyzwyczajenia, to wciąż mamy szansę zachować nasza planetę w obecnym stanie – ocenia Katarzyną Makaruk, tłumaczka książki kanadyjskiej dziennikarki i  aktywistki "To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat".
Audio
  • Jaką diagnozę rzeczywistości stawia w swojej najnowszej książce "To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat" Naomi Klein (Stacja Kultura/Czwórka)
Naomi Klein jest autorką budzących skrajne emocje książek No logo i Doktryna szoku
Naomi Klein jest autorką budzących skrajne emocje książek "No logo" i "Doktryna szoku"Foto: PAP/Photoshot

Jednak świadomość zagrożenia m.in. zmianami klimatu nie wszystkich skłania do działania. - Konieczność zmiany stylu życia do której nawołuje Naomi Klein może zostać przez niektórych uznana za zagrożenie. Oszczędności energii, wody może zostać uznana za godzącą w podstawy stylu życia – wyjaśnia tłumaczka. 

Jednak zmiany klimatu, to tylko część wyzwań. Z jakimi kolejnymi problemami globalnymi ludzkość będzie musiała się zmierzyć? Kiedy zdaniem Naomi Klein sytuacja rabunkowego wykorzystania Ziemi przybrała na sile? Dlaczego nie wszystkie ekologiczne organizacje zasługują na nasze wsparcie? Czy lokalne społeczności mają szansę wygrać walkę z światowymi koncertami? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Przygotowała: Iwona Wycichowska

Gość: Katarzyną Makaruk (tłumaczka książki kanadyjskiej dziennikarki i aktywistki Naomi Klein "To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat")

Data emisji: 6.07.2016

Godzina emisji: 10.34

gs/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Domosławski: wykluczenie niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 12:46
"Wykluczeni" to zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji, przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych. - Nie ma jednej definicji wykluczenia - przekonywał autor książki Artur Domosławski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytaj jak Szwed. "Dużo, dobrze i za darmo"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:50
80 proc. Szwedów czyta. Większość z nich 20 minut dziennie. - Szwedzka literatura w wielu miejscach jest udostępniana za darmo. A jeśli ktoś ma ochotę kupić własną książkę, zapłaci około 30 złotych, przy zarobkach 10-krotnie wyższych niż w Polsce - mówi blogerka Anna Dutka.
rozwiń zwiń