X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkiestrownik. Cała orkiestra w zasięgu ręki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 14:06
Czy wiecie ile instrumentów jest w orkiestrze? A może chcielibyście się przekonać dlaczego rola dyrygenta jest tak istotna? Teraz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące muzyki klasycznej możecie mieć we własnych telefonach.
Audio
  • Poznajcie Orkiestrownik - nową aplikację o orkiestrze symfonicznej (Stacja Kultura/Czwórka)
Orkiestra Sinfonia Varsovia. Uroczysty koncert z okazji 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej
Orkiestra Sinfonia Varsovia. Uroczysty koncert z okazji 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Wystarczy ściągnąć aplikację Orkiestrownik, która - jak mówi Andrzej Kosowski - jest dla wszystkich, pragnących dowiedzieć się, jak działa orkiestra i zajrzeć do niej od kuchni. Głównym celem tej pierwszej na świecie aplikacji o orkiestrze symfonicznej jest skłonienie nowej publiczności do regularnego odwiedzania sal koncertowych, a także przełamanie stereotypu, że muzyka klasyczna jest dla tylko wybranych. - Wiedzę o muzyce klasycznej zdobywa się tak jak wiedzę o winach lub dobrej kuchni - przekonuje dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.

Za pośrednictwem Orkiestrownika dowiemy się nie tylko jaką rolę w orkiestrze pełnią pierwsze skrzypce, albo dlaczego perkusiści muszą być szczególnie cierpliwi, ale także poznamy budowę poszczególnych instrumentów. A jak w Orkiestrowniku działa wirtualna orkiestra? I jak się pracowało przy jego tworzeniu muzykom z orkiestry Sinfonia Varsovia? Między innymi tego dowiecie się z nagrania najnowszej "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzący: Katarzyna Dydo

Gość: Andrzej Kosowski (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca)

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brzeg Wschodni. "Tutaj nauczysz się produkować muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 15:00
Sezonową miejscówkę nad Wartą prowadzi jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów polskiej sceny elektronicznej. - To miejsce specyficzne i wyjątkowe, w którym młodzi muzycy mogą rozwinąć skrzydła - mówi Marcin Czubala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaszalej z klasyką w Teatrze Wielkim

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:38
"Muzyka klasyczna dla wszystkich", to główne hasło odbywającego się po raz siódmy w Warszawie festiwalu Szalone Dni Muzyki. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest "Natura”. Co w programie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybierz się do lasu... w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:49
"Las Głosów" to instalacja dźwiękowa i niezależny projekt artystyczny, który towarzyszyć będzie 12. edycji festiwalu "Skrzyżowanie kultur". Jak na nasze zmysły będzie działać ta niezwykła przestrzeń?
rozwiń zwiń