Orkiestrownik. Cała orkiestra w zasięgu ręki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 14:06
Czy wiecie ile instrumentów jest w orkiestrze? A może chcielibyście się przekonać dlaczego rola dyrygenta jest tak istotna? Teraz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące muzyki klasycznej możecie mieć we własnych telefonach.
Audio
  • Poznajcie Orkiestrownik - nową aplikację o orkiestrze symfonicznej (Stacja Kultura/Czwórka)
Orkiestra Sinfonia Varsovia. Uroczysty koncert z okazji 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej
Orkiestra Sinfonia Varsovia. Uroczysty koncert z okazji 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Wystarczy ściągnąć aplikację Orkiestrownik, która - jak mówi Andrzej Kosowski - jest dla wszystkich, pragnących dowiedzieć się, jak działa orkiestra i zajrzeć do niej od kuchni. Głównym celem tej pierwszej na świecie aplikacji o orkiestrze symfonicznej jest skłonienie nowej publiczności do regularnego odwiedzania sal koncertowych, a także przełamanie stereotypu, że muzyka klasyczna jest dla tylko wybranych. - Wiedzę o muzyce klasycznej zdobywa się tak jak wiedzę o winach lub dobrej kuchni - przekonuje dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.

Za pośrednictwem Orkiestrownika dowiemy się nie tylko jaką rolę w orkiestrze pełnią pierwsze skrzypce, albo dlaczego perkusiści muszą być szczególnie cierpliwi, ale także poznamy budowę poszczególnych instrumentów. A jak w Orkiestrowniku działa wirtualna orkiestra? I jak się pracowało przy jego tworzeniu muzykom z orkiestry Sinfonia Varsovia? Między innymi tego dowiecie się z nagrania najnowszej "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzący: Katarzyna Dydo

Gość: Andrzej Kosowski (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca)

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brzeg Wschodni. "Tutaj nauczysz się produkować muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 15:00
Sezonową miejscówkę nad Wartą prowadzi jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów polskiej sceny elektronicznej. - To miejsce specyficzne i wyjątkowe, w którym młodzi muzycy mogą rozwinąć skrzydła - mówi Marcin Czubala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaszalej z klasyką w Teatrze Wielkim

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:38
"Muzyka klasyczna dla wszystkich", to główne hasło odbywającego się po raz siódmy w Warszawie festiwalu Szalone Dni Muzyki. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest "Natura”. Co w programie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybierz się do lasu... w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:49
"Las Głosów" to instalacja dźwiękowa i niezależny projekt artystyczny, który towarzyszyć będzie 12. edycji festiwalu "Skrzyżowanie kultur". Jak na nasze zmysły będzie działać ta niezwykła przestrzeń?
rozwiń zwiń