Wybierz się do lasu... w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:49
"Las Głosów" to instalacja dźwiękowa i niezależny projekt artystyczny, który towarzyszyć będzie 12. edycji festiwalu "Skrzyżowanie kultur". Jak na nasze zmysły będzie działać ta niezwykła przestrzeń?
Audio
  • "Skrzyżowanie kultur" zaprasza na instalację "Las głosów" (Stacja Kultura/Czwórka)
Las głosów, cisza, która wciąga, krzyk, który koi i szept, który uwodzi to instalacja towarzysząca 12. festiwalowi Skrzyżowanie kultur.
"Las głosów, cisza, która wciąga, krzyk, który koi i szept, który uwodzi" to instalacja towarzysząca 12. festiwalowi "Skrzyżowanie kultur".Foto: pixabay/ioa8320

- Zapachem, wilgotnością, no i przede wszystkim dźwiękiem - podkreśla zaproszona przez Czwórkę Małgorzata Kuciewicz z Grupy CENTRALA, odpowiedzialnej za projekt architektoniczny instalacji. - To jest instalacja dźwiękowa, dla której przygotowujemy oprawę. Pożyczamy drzewa. Całą przestrzeń komponujemy z roślin doniczkowych i tego co nam się udało pozbierać w lesie - dodaje.

Opiekę artystyczną nad projektem objęła jego pomysłodawczyni Anna Król, natomiast za architekturę zieleni odpowiedzialna jest Iga Kołodziej. A co z warstwą muzyczną? Jej twórcą jest Leski, który dźwiękiem opowiada o życiu w sztucznym, wytworzonym przez cywilizację środowisku i o sile ludzkiego głosu, najdoskonalszego z instrumentów.

W jaki sposób będzie można wchodzić w interakcje z dźwiękiem "Lasu Głosów"? Przy jakiej pogodzie najlepiej zwiedzać instalację? No i w jakim terminie będzie ona dostępna dla zwiedzających? Tego m.in. dowiecie się z nagrania najnowszego wydania "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi:  Katarzyna Dydo

Gość: Małgorzata Kuciewicz

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 10.08

jsz/kd

Czytaj także

Zaszalej z klasyką w Teatrze Wielkim

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:38
"Muzyka klasyczna dla wszystkich", to główne hasło odbywającego się po raz siódmy w Warszawie festiwalu Szalone Dni Muzyki. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest "Natura”. Co w programie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gest, ciało, głos". Życie jako performance

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 12:15
Teatr jest dziedziną sztuki, która może być bardzo blisko ważnych problemów społecznych. Z tego założenia wychodzą twórcy LTS-u, czyli Laboratorium Teatralno-Społecznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co zrobić, by sztuka była jeszcze bardziej sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:09
Duet Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek dają kolejne życie dziełom sztuki i aranżują przestrzenie ekspozycyjne w instytucjach kultury.
rozwiń zwiń