Inna Ameryka w alternatywnym kinie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 12:45
To mogłoby być motto przewodnie wrocławskiego American Film Festival, który startuje już niebawem, bo w drugiej połowie października. - Pragniemy pokazać przede wszystkim różnorodność amerykańskiego kina - przekonuje Urszula Śniegowska.
Audio
  • Co ciekawego w programie American Film Festiwal we Wrocławiu? (Stacja Kultura/Czwórka)
Nastassja Kinski w kadrze z filmu Wima Wendersa, Paryż, Teksas (1984)
Nastassja Kinski w kadrze z filmu Wima Wendersa, "Paryż, Teksas" (1984)Foto: materiały prasowe/American Film Festival 2016/www.americanfilmfestival.pl

- Skupiamy się na propozycjach alternatywnych do "blockbusterowego mainstreamu", ale czasem nie stronimy też od kina gwiazdorskiego - zdradza Czwórce dyrektorka artystyczna festiwalu.

W jego programie znajdziecie wiele pozycji prezentowanych na kultowym Festiwalu Filmowym w Sundance i gros filmów o kobietach - jest to jeden z tegorocznych lejtmotywów wrocławskiego festiwalu. Ponadto wyświetlane będą obrazy europejskich reżyserów zafascynowanych Ameryką, m.in.: Wima Wendersa, Agnès Vardy, Michelangelo Antonioniego czy Larsa von Triera. Dodatkowo, rozbudowana w programie 7. American Film Festival będzie sekcja dokumentu, w której znajdą się filmy o emblematycznych artystach.

A jakie obrazy zostaną pokazane na otwarcie i zakończenie festiwalu? No i kiedy zostanie ogłoszony jego kompletny program? Dowiecie się tego z nagrania najnowszej "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Urszula Śniegowska (American Film Festival)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 10.07

jsz/pj

Czytaj także

Jak zrobić film w dwie doby i pojechać do Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 14:00
Na 48 Hour Film Project organizatorzy narzucają ekipom bohatera, rekwizyt, tekst i gatunek, a na tej podstawie uczestnicy w ciągu 48 godzin mają stworzyć film. - Projekt generuje mnóstwo pozytywnej energii - mówi współorganizatorka Aga Sękowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe Horyzonty. Między zachwytem a prowokacją

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 13:07
– Kino powinno inicjować rozmowy na ważne tematy – mówiła Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przed świtem". Film o mądrej relacji z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:20
On jest nastoletnim stylistą fryzur, jego ojciec byłym zapaśnikiem. - To, że tak wiele ich różni, stało się kołem zamachowym całej historii - opowiada Łukasz Borowski, twórca dokumentu "Przed świtem".
rozwiń zwiń