Album "Kruche" Gaby Kulki to "miszmasz stylów"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 14:22
- Od postpunkowego kabaretu, poprzez jazz, aż po nowofalowy dancing - mówiła Katarzyna Dydo o wydanej we wrześniu nowej płycie tej wszechstronnej artystki. Po koncertach m.in. w Londynie, Pradze czy Oslo, 22 października Gaba Kulka wystąpi w Warszawie.
Audio
  • Gaba Kulka opowiada o płycie "Kruche" i trasie koncertowej (Stacja Kultura/Czwórka)
Gaba Kulka
Gaba KulkaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

A pojawi się w Teatrze 6.piętro w ramach cyklu "Koncertowo". - Przy każdej premierze płyty najbardziej cieszę się na koncerty. Każda trasa ma swój rozbieg - tłumaczyła Gaba Kulka Martynie Ogonek.  

Gaba Kulka Wpływ muzyki nowofalowej na moich nagraniach pochodzi raczej z Oingo Boingo, zespołu Danny'ego Elfmana, czyli autora  ścieżek dźwiękowych do filmów Tima Burtona.

Na krążku "Kruche" piosenki pochodzą z bardzo różnych momentów twórczości artystki, a zamyka ją "Jaki Kolor", który Gaba Kulka nagrała za przyzwoleniem Piotra Zioły. Fani artystki znajdą tam również całkiem nowe elementy, które nie zdarzały się na jej wcześniejszych albumach.

A jaki tytuł pierwotnie miał nosić album "Kruche" i o czym on opowiada? Oraz komu dedykowany jest utwór "All Right Amanda"? Dowiecie się tego z nagrania audycji, w której rozmawialiśmy z Gabą Kulką i słuchaliśmy fragmentów jej nowej płyty.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Martyna Ogonek

Goście: Gaba Kulka

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 11.40

jsz/kd

Czytaj także

Novika i Lex na Czwórkowej scenie online. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 10:46
Bujające dźwięki i zmysłowy wokal Noviki. Posłuchaj koncertu Noviki i Lexa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co powiedziałby Witkacy na rocka Palfy Gróf?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 17:52
Wszechstronny artysta, jeden z najważniejszych polskich pisarzy, malarz, filozof, autor teorii Czystej Formy. Stanisław Ignacy Witkiewicz – to na jego cześć powstał zespół Palfy Gróf.
rozwiń zwiń