X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opowiedzieć historię z prywatnej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 14:46
Taka idea przyświeca organizatorom wystawy "Album rodzinny: spojrzenia", na którą składają się fotografie z Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka Karta. W "Stacji Kultura" o projekcie opowiadała Agnieszka Pajączkowska, jedna z jego pomysłodawczyń.
Audio
  • O czym opowiada wystawa "Album rodzinny: spojrzenia"? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/domena publiczna

Agnieszka Pajączkowska Fotografie rodzinne opowiadają historie na co dzień nam nie znane, stanowią rejestr zmieniającej się rzeczywistości. Są to wydarzenia polityczne i społeczne fotografowane od dołu - punkty spojrzenia, których wcześniej nie znaliśmy

- Archiwum Historii Mówionej to obecnie jeden z działów Domu Spotkań z Historią. Jego celem jest gromadzenie opowieści biograficznych osób, tak zwanych świadków historii, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami i życiowymi historiami - wyjaśniała Agnieszka Pajączkowska.

Od końca lat 90. ubiegłego stulecia gormadzono także wybrane fotografie świadków historii - spośród 30 tysięcy zebranych plików kuratorki wybrały na wystawę "Album rodzinny: spojrzenia" trzysta zdjęć i podzieliły ją na cztery sekcje: "Opowieść", "Fotografia", "Codzienność" i "Historia". - Chcemy pokazać, że album rodzinny to obiekt bardzo zindywidualizowany i nie ma jednego modelu - mówiła organizatorka.

W rozmowie z Kasią Dydo Agnieszka Pajączkowska przekonywała także, dlaczego na przekór fotografii cyfrowej warto dalej tworzyć "analogowe" albumy fotograficzne oraz zdradziła, jak można aktywnie przyłączyć się do wystawy "Album rodzinny: spojrzenia".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

Sprawdź także:
NAC_PIC_1-U-7420-1200.jpg
"Jedno zdjęcie. Tak wiele historii"

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Agnieszka Pajączkowska (kuratorka wystawy "Album rodzinny: spojrzenia") 

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 10.16

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żywe archiwa". By fotografia żyła i trwała

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:32
- Zachowanie archiwów artystów zachowane gdzieś w kanapach, piwnicach, to cel pracy naszej fundacji - mówi Marta Szymańska z Fundacji Archeologii Fotografii. W Czwórce podpowiada też, jak uporządkować domowe zdjęcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan filmowy od kuchni na Chełmskiej 21

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:16
- To jeden z najbardziej filmowych adresów w Polsce, od trzech lat także kojarzony z działalnością edukacyjną - mówi w Czwórce Monika Soroka, koordynatorka działań edukacyjnych warszawskiej WFDiF.
rozwiń zwiń