"60 Minut". Pomiędzy krótkim, a pełnym metrażem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 12:22
Takie wyzwanie stawia filmowcom pomiędzy 25 a 40 rokiem życia Studio Munka, w którym startuje właśnie nowy pilotażowy program. W "Stacji Kultura" o jego szczegółach opowiadają Liwia Mądzik i Anna Kot.
Audio
  • "60 Minut". Nowy pilotażowy program Studia Munka (Stacja Kultura/Czwórka)
W Czwórce podpowiadamy młodym filmowcom, gdzie realizować swoje filmowe projekty (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce podpowiadamy młodym filmowcom, gdzie realizować swoje filmowe projekty (zdjęcie ilustracyjne)Foto: niphon/Shutterstock.com

Projekt "60 Minut", działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, jest rozszerzeniem flagowego programu "30 Minut". - Jego głównym założeniem jest tworzenie filmów krótkometrażowych, a zgłoszenia przyjmowane są dwa razy do roku - wyjaśniają zaproszone specjalistki. - W "60 Minutach" chodzi o danie kolejnej możliwości twórcom do stworzenia pełniejszej wizytówki - takiego pomostu pomiędzy krótkim a pełnym metrażem - dodają.

Sprawdź też:
plan filmowy sylwetki 1200x660.jpg
Od kinofilii do debiutu. Młodzi filmowcy w natarciu

Tematem przewodnim pilotażowej edycji programu jest szeroko pojęta współczesność. - Tyle się wokół dzieje, że aż grzech nie skupić się nie tylko na tym, co nas otacza, ale też na tym, co gryzie pokolenia osób przed 40 rokiem życia - mówią Liwia Mądzik i Anna Kot. W rozmowie z Kasią Dydo ekspertki przekonują, dlaczego 60-minutowy format filmowy może być dla twórców wdzięczny. Zdradzają też, jak filmy ze Studia Munka radzą sobie w konfrontacji z publicznością oraz jakie kwoty w programie "60 Minut" przewidziane są dla dwóch wybranych filmowych projektów.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Liwia Mądzik i Anna Kot (Studio Munka)

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 11.15

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:01
- A także to, jak ludzie w takich krańcowych momentach odnajdują się - mówił reżyser w rozmowie z Kają Zemłą przy okazji spotkania poświęconego jego twórczości w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwojenne gwiazdy kina. Skazane na zapomnienie?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:40
- Wykonałem tytaniczną pracę. Przejechałem 12 tysięcy kilometrów, przekopałem się przez tony starych gazet. Dotarłem do faktów, których nikt wcześniej nie odkrył i poznałem nowe oblicze przedwojennych gwiazd polskiego kina - opowiada Grzegorz Rogowski, autor książki "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beksińscy. Życie przez pryzmat codziennej rutyny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 14:17
- Zdzisław Beksiński obsesyjnie rejestrował te same sytuacje, na przykład, gdy Tomek jadł obiad, za co syn się na niego wściekał - mówi Marcin Borchardt, reżyser filmu dokumentalnego "Beksińscy. Album wideofoniczny".  
rozwiń zwiń