X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dzisiaj rozmawiamy o Pani". Jak żyją żony wybitnych mężów?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:48
Żony: muzyka rockowego Roberta Gawlińskiego, reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego, pisarza Wiesława Myśliwskiego, fotografa Chrisa Niedenthala, kompozytora jazzowego Włodzimierza Pawlika, kardiochirurga Zbigniewa Religi i scenografa Allana Starskiego - to bohaterki książki "Dzisiaj rozmawiamy o Pani" Agnieszki Nabrdalik.
Audio
  • Agnieszka Nabrdalik opowiada o książce "Dzisiaj rozmawiamy o Pani" (Dzień Kobiet/Czwórka)
Ola Jasińska, Agnieszka Nabrdalik, Karina Terzoni w Czwórce
Ola Jasińska, Agnieszka Nabrdalik, Karina Terzoni w CzwórceFoto: Czwórka

Edward Hulewicz PAP 1200x660.jpg
"Piosenkarze": opowieści z polskiej estrady

- U podłoża każdej z rozmów była chęć przekonania się, jak wygląda życie z wybitnym mężem, artystą - opowiadała w Czwórce Agnieszka Nabrdalik, prywatnie żona fotografa Macieja Nabrdalika. - Mama zawsze powtarzała mnie i siostrom, że nie powinnyśmy wychodzić za mąż za artystów, być może dlatego, że jej relacja z moim ojcem - fotografem, była w jej odczuciu nieudana. Natomiast ta książka przekonała mnie, że za nasze związki odpowiadamy same - tłumaczyła. Jak przekonywała, pisanie tej książki było dla niej swoistą terapią. - Dla niektórych z moich bohaterek też. Panie były generalnie bardzo zaskoczone, że chcę rozmawiać o nich, ich emocjach i przemyśleniach. Gdy zaczynałyśmy rozmowy mężowie byli na pierwszym planie, a potem stopniowo ta granica się przesuwała - opowiadała Nabrdalik.

Dla których z tych kobiet - żon wybitnych osobistości - mężowie wciąż, po latach związków, są autorytetami, a które z nich do swoich relacji nabrały dystansu? jak wygląda ich życie "od kuchni"? Do której z tych kobiet najbliżej jest Agnieszce Nabrdalik? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Agnieszka Nabrdalik (reportażystka, dziennikarka, autorka książki)

Data emisji: 23.06.2017

Godzina emisji: 8.14

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Herbich: kobiety robiły to, co mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
W Czwórce pojawiła się autorka książki "Dziewczyny z Solidarności". To kolejna propozycja Anny Herbich, po takich bestsellerowych pozycjach, jak "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twardoch, Chutnik, De Niro - spojrzenie na literaturę 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:23
- Książki, o których mówię, może nie są najważniejsze, może nie zmieniły dziejów literatury , ale najbardziej mnie poruszyły - mówi znawczyni literatury Anna Luboń. - Te wydają się najciekawsze i chciałabym żeby słuchacze dowiedzieli się o ich istnieniu - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzeczności, dziwactwa i zalety Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:30
Gościem "Dnia Kobiet" był Marek Rybarczyk, wieloletni dziennikarz BBC oraz autor dowcipnej książki "Wszystkie szaleństwa Anglików". Nie tylko rozmawialiśmy z nim o Brexicie, ale także próbowaliśmy rozwikłać tajemnicę dwóch kranów i ogromnych wtyczek elektrycznych w angielskich domach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń