X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smaki, podróże i taksówki w jednej zabawnej powieści

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 22:43
- Layne Mosler twierdzi, że taksówkarze najlepiej znają życie metropolii i to ich prosiła o rekomendacje, gdzie w danym mieście warto zjeść - mówi znawczyni literatury, Kinga Michalska.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książkę "Podróż w trzech smakach" o Buenos Aires, Nowym Jorku i Berlinie (Stacja Kultura/ Czwórka)
Książka Layne Mosler to przepyszny pamiętnik z trzech miast  egzotycznego Buenos Aires, wiecznie rozbudzonego Nowego Jorku i eleganckiego Berlina
Książka Layne Mosler to przepyszny pamiętnik z trzech miast – egzotycznego Buenos Aires, wiecznie rozbudzonego Nowego Jorku i eleganckiego BerlinaFoto: cla78/ Shutterstock
Wydawnictwo Kobiece Wydawnictwo Kobiece

"Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina" Layne Mosler to połączenie podróży i pasji kulinarnej. Powieść jest zarazem rodzajem reportaży z różnych kontynentów, jak i osobistym pamiętnikiem autorki. - Layne Mosler to osoba o wielu twarzach i zawodach, ponieważ wychowywała się w rodzinie kucharzy i pasjonatów gotowania, a choć sama poszła na studia socjologiczne i jej pasją w czasach studenckich była antropologia, to nie zrobiła kariery uniwersyteckiej, bo bardziej ciągnęło ją do gastronomii i pracy w restauracji - opowiada Kinga Michalska.

Kulinarne pasje pisarka przekuła na blog podróżniczy Taxi Gourmet, opowiadający o lokalnych smakach. - Dużą zaletą tej książki jest to, że autorka wybrała sobie do życia i opisania bardzo zróżnicowane miasta. Buenos Aires jest egzotyczne, artystyczne i wypełnione tangiem, Nowy Jork to miejsce, gdzie sama zaczynała karierę jako kierowca taksówek, Berlin zaś dla niej jest bardzo eleganckim miastem, a mur berliński jest pretekstem do tego, by poznać nieznane miejsca tej metropolii - mówi krytyczka.

O tym, czego Layne Mosler dowiedziała się od taksówkarzy i co ją inspirowało mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni literatury)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 11.40

sm/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka jak odtrutka na dzisiejszy obraz Orientu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 20:13
- Erudycja Mathiasa Enarda jest powalająca. Możemy wraz z jego książkami odbyć podróż przez muzykę, literaturę i wątki kulturowe, które budowały zarówno kulturę Zachodu, jak i Wschodu - mówi Kinga Michalska, krytyczka literacka.
rozwiń zwiń