Warsaw Korean Film Festival. Koreańskie kino w najlepszym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 14:12
- Koreańska kinematografia jest dziś świetna, odnosi też niezwykłe sukcesy na świecie - opowiadał Marcin Krasnowolski, dziennikarz, producent i selekcjoner WKFF.
Audio
  • O wydarzeniach podczas 3. Festiwalu Filmów Koreańskich opowiada Marcin Krasnowolski (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

wataha 2 1200.jpg
"Wataha 2" - kultowa produkcja na srebrnym ekranie

- Niedawno Koreańczycy postanowili zainwestować w swoje kino i nagle okazało się, że w tym kraju jest mnóstwo zdolnych młodych twórców, którzy – jeśli tylko dostaną taką możliwość - będą potrafili realizować świetne filmy - opowiadał gość Kasi Dydo. Jak podkreślał, koreański sukces polega głównie na próbach odróżnienia się od zalewającego świat kina amerykańskiego. - Oni postanowili robić filmy mocniejsze. Korzystają ze schematów znanych od lat, ale łączą je niekonwencjonalnie, jeśli chodzi o gatunki i emocje. Dzięki temu ich filmy są zaskakujące i naładowane emocjami.

Trzecia edycja Warsaw Korean Film Festival rozpocznie się już 7 listopada i potrwa 5 dni w stołecznym Kinie Kultura. Tegoroczny program zaprezentuje filmy w trzech sekcjach: "Hity ostatnich lat", "Koreańskie smaki" oraz obrazy reżyser i scenarzystki, absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi, Kim Hee Jung. Co jeszcze czeka gości tego wydarzenia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Marcin Krasnowolski (dziennikarz, producent, selekcjoner WKFF)

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 10.37

kd/kul

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa Björk w Poznaniu. Poczuj się, jak na koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 12:14
Najpierw Tokio, Los Angeles i Barcelona, teraz Poznań. Wybitna islandzka artystka przedstawia w Polsce swój najnowszy projekt "Björk Digital" zrealizowany w technice VR. - Ta wystawa angażuje wszystkie nasze zmysły - opowiadała Grażyna Kulczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto przeczytać? "Ostatni autobus i inne opowiadania"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:43
- "Ostatni autobus" to cztery historie bardzo różnych ludzi. Każda z nich jest inna, ale autor jasno kreśli sylwetki swoich bohaterów. Piąta część to sucha notka dotycząca katastrofy autobusu - mówiła o książce, której autorem jest Truman Capote, Kinga Michalska.
rozwiń zwiń