Street Calls - "zwykłe i niezwykłe" życie miasta w kadrach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:08
Street Calls to zbiór fotografii ulicznych, które ukazują "zwykłe i niezwykłe" życie codzienne mieszkańców miast. Z jednej strony gwar, z drugiej samotność jednostki.
Audio
  • O wystawie Street Calls opowiadają jej twórcy: Karina Krystosiak, Magdalena Orylska, Katarzyna Kubiak oraz Maciej Podgórski (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Konontsev Artem

Fotografia uliczna jest coraz bardziej popularną dziedziną. Na tego typu wydarzenia przychodzi sporo osób Karina Krystosiak

Wystawę przygotowali fotograficy z kolektywu Streetical, a zaprezentowane na niej zdjęcia powstawały na przestrzeni kilku lat. Jak przekonywali twórcy, ich fotografie pokazują "zwykłe i niezwykłe chwile". - Fotograf uliczny odpowiada na wyzwania ulicy. Jest ona codziennością która nas otacza, wychodzimy więc z aparatami, a naszym zadaniem jest chwytanie chwil w kadr - mówił fotograf Maciej Podgórski. - To nie jest łatwe i trzeba mieć dużo samozaparcia, by czekać i szukać. Nic się nie dzieje na zawołanie, a by uchwycić ciekawy kadr nierzadko trzeba spędzić na ulicy kilka godzin.


171023_Photo_Ark_by_Joel_Satrore_Palawan_hornbill_Wroclaw_Zoo_004605 1200.jpg
Największa wystawa zagrożonych gatunków na Stadionie Narodowym

Fotografie w ramach Street Calls oglądać można od 26 października w samym centrum Warszawy. Goście Czwórki opowiadali o tworzeniu swoich fotografii, mówili też, co przedstawiają ich zdjęcia, i co chcieli uzyskać komponując konkretne kadry.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Goście: Karina Krystosiak (kuratorka wystawy), Magdalena Orylska, Katarzyna Kubiak oraz Maciej Podgórski (kolektyw Streetical)

Data emisji: 27.10.2017

Godzina emisji: 11.38

kd/kul

Czytaj także

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Stryjeńska. "Ukąszona miłością do sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 10:40
- Przyglądanie się życiorysowi Zofii Stryjeńskiej było fascynującym zajęciem, ale też analizując jej relację z innymi, często pojawiała się refleksja: "jak dobrze, że to nie padło na mnie" - opowiada Anna Dziewit-Meller, autorka książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cara Delevingne. "W jej powieści młodzież przejrzy się jak w lustrze"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 16:20
Jedna z najsłynniejszych modelek na świecie stowrzyła thriller doskonały. - Cara Delevingne we współpracy z wytrawną pisarką Rowan Coleman napisała pełnoprawną powieść, w której pokazuje, jak żyje i co czuje współczesna młodzież - opowiada Ewa Holewińska z wydawnictwa Jaguar.
rozwiń zwiń