Zdarte kolana, gry w klasy i papierowe czołgi. 50 opowieści ze świata bez smartfona

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:41
- Tak naprawdę nie potrzebowaliśmy niczego poza dobrym towarzystwem. Na całe dni wychodziliśmy do kolegów i koleżanek. Jaki był plan? - żaden. Wszystkie pomysły realizowało się od razu - wspominała Odeta Moro, dziennikarka, autorka książki "W co się bawić? Bez smartfona też jest fajnie!".
Audio
  • Jak się bawić bez smartfona? Odeta Moro o swojej nowej książce (Stacja Kultura/Czwórka)
Odeta Moro dziennikarka, autorka książki W co się bawić? Bez smartfona też może być fajnie
Odeta Moro dziennikarka, autorka książki "W co się bawić? Bez smartfona też może być fajnie!"Foto: czwórka

Stół, krzesła, spinacze do bielizny... Okazuje się, że każdy domowy przedmiot może służyć do świetnej zabawy. Wystarczy otworzyć naszą wyobraźnię i na chwilę... schować telefon. Odeta Moro - dziennikarka i mama przekonuje, że istnieją dziesiątki gier i zabaw, które są fajniejsze od smartfona. - Okazuje się, że prawie każdy, z kim rozmawiałam, w dzieciństwie budował namioty z koców i krzeseł. Nie ważne gdzie się w Polsce wychowaliśmy, gdzie się urodziliśmy. Do pewnego momentu te dzieciństwa wyglądały bardzo podobnie. - przekonywała.

Dzięki tej książce autorka chciała odbudzić w dorosłych wewnętrzne dziecko i zachęcić do opowiadania o swoim dzieciństwie - Robert Korzeniowski, który m.in. jest bohaterem tej książki opowiadał jak starał się wytłumaczyć swoim dzieciom na czym polega gra w kapsle. Okazało się, że najmłodszy syn próbował przesuwać je w taki sposób, w jaki obsługuje smartfon. Rzeczy, które dla naszego pokolenia wydają się oczywiste, dla naszych dzieci mogą być zupełnie niezrozumiałe - opowiadała.

O ulubionej zabawie z dzieciństwa Odety Moro, pamiętnej traumie Roberta Makłowicza i o tym z czego najlepiej zbudować czołg rozmawialiśmy z autorką książki "W co się bawić? Bez smartfona też jest fajnie!" Odetą Moro.


Odeta Moro Odeta Moro

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Odeta Moro (dziennikarka, pisarka i mama)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 10.15

ac/kul

Czytaj także

"Smak Suszy" - polityczny thriller Tomasza Sekielskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 11:52
Fani trillerów Tomasza Siekielskiego doczekali się drugiego tomu trylogii pt. "Susza". Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. To tematy, które pojawiają się w wykreowanej przez dziennikarza rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec sztuki" oczami polskich artystów i ludzi kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 19:59
W którym miejscu kończy się sztuka? - Odpowiedzi na to pytanie były różne. Zazwyczaj jednak optymistyczne. Póki jesteśmy, mamy w sobie potrzebę tworzenia. Świat, który nas otacza, ciągle nas inspiruje - mówiła Marta Ewa Olbryś współautorka książki "Koniec Sztuki".
rozwiń zwiń