X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdarte kolana, gry w klasy i papierowe czołgi. 50 opowieści ze świata bez smartfona

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:41
- Tak naprawdę nie potrzebowaliśmy niczego poza dobrym towarzystwem. Na całe dni wychodziliśmy do kolegów i koleżanek. Jaki był plan? - żaden. Wszystkie pomysły realizowało się od razu - wspominała Odeta Moro, dziennikarka, autorka książki "W co się bawić? Bez smartfona też jest fajnie!".
Audio
  • Jak się bawić bez smartfona? Odeta Moro o swojej nowej książce (Stacja Kultura/Czwórka)
Odeta Moro dziennikarka, autorka książki W co się bawić? Bez smartfona też może być fajnie
Odeta Moro dziennikarka, autorka książki "W co się bawić? Bez smartfona też może być fajnie!"Foto: czwórka

Stół, krzesła, spinacze do bielizny... Okazuje się, że każdy domowy przedmiot może służyć do świetnej zabawy. Wystarczy otworzyć naszą wyobraźnię i na chwilę... schować telefon. Odeta Moro - dziennikarka i mama przekonuje, że istnieją dziesiątki gier i zabaw, które są fajniejsze od smartfona. - Okazuje się, że prawie każdy, z kim rozmawiałam, w dzieciństwie budował namioty z koców i krzeseł. Nie ważne gdzie się w Polsce wychowaliśmy, gdzie się urodziliśmy. Do pewnego momentu te dzieciństwa wyglądały bardzo podobnie. - przekonywała.

Dzięki tej książce autorka chciała odbudzić w dorosłych wewnętrzne dziecko i zachęcić do opowiadania o swoim dzieciństwie - Robert Korzeniowski, który m.in. jest bohaterem tej książki opowiadał jak starał się wytłumaczyć swoim dzieciom na czym polega gra w kapsle. Okazało się, że najmłodszy syn próbował przesuwać je w taki sposób, w jaki obsługuje smartfon. Rzeczy, które dla naszego pokolenia wydają się oczywiste, dla naszych dzieci mogą być zupełnie niezrozumiałe - opowiadała.

O ulubionej zabawie z dzieciństwa Odety Moro, pamiętnej traumie Roberta Makłowicza i o tym z czego najlepiej zbudować czołg rozmawialiśmy z autorką książki "W co się bawić? Bez smartfona też jest fajnie!" Odetą Moro.


Odeta Moro Odeta Moro

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Odeta Moro (dziennikarka, pisarka i mama)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 10.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Smak Suszy" - polityczny thriller Tomasza Sekielskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 11:52
Fani trillerów Tomasza Siekielskiego doczekali się drugiego tomu trylogii pt. "Susza". Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. To tematy, które pojawiają się w wykreowanej przez dziennikarza rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec sztuki" oczami polskich artystów i ludzi kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 19:59
W którym miejscu kończy się sztuka? - Odpowiedzi na to pytanie były różne. Zazwyczaj jednak optymistyczne. Póki jesteśmy, mamy w sobie potrzebę tworzenia. Świat, który nas otacza, ciągle nas inspiruje - mówiła Marta Ewa Olbryś współautorka książki "Koniec Sztuki".
rozwiń zwiń