O "Komedii romantycznej": to bardzo smutny spektakl, na którym można nieźle się uśmiać

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 15:25
Ona - ciekawa świata farmaceutka, on - neurotyczny przewodnik miejski. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga? Mieszanka wybuchowa, czy płomienna miłość?
Audio
  • Przemysław Nowakowski i Matylda Damięcka o spektaklu "Komedia romantyczna" (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/CC/jarmoluk

"Komedia romantyczna" to spektakl teatralny, o którym twórca Przemysław Nowakowski mówi, że jest silnie osadzony w tradycji literatury romantycznej (niczym nieboszczyk osadzony w trumnie – wygodnie, ale raczej obojętnie).

Treść tej historii jest dosyć tajemnicza. Goście Czwórki Matylda Damięcka (odtwórczyni jednej z głównych ról) oraz Przemysław Nowakowski (reżyser) mówią, że celowo unikają opisywania fabuły, ponieważ chcą zaskoczyć widza. - Ta tajemniczość jest pewnego rodzaju żartem. Bawimy się tutaj z konwencjami. Widz odnajdzie w spektaklu wątki komedii romantycznej, choć wielokrotnie dotyka głębszych i poważniejszych emocji. Nie zdradzamy wiele, ponieważ chcemy zostawić dużą przestrzeń niedopowiedzenia - mówił Przemysław Nowakowski.

- To, że gramy w Klubie Komediowym, może być dla widza pewnego rodzaju podpowiedzią. Ci, którzy znają to miejsce wiedzą, czego mogą się spodziewać, ale zapewniam, że wątki poruszane w naszej sztuce nie są oczywiste - dodała aktorka Matylda Damięcka. 

O czym opowiada "Komedia romantyczna"?  Czym różni się od innych spektakli opowiadających o relacjach międzyludzkich? W jakiej roli (oprócz tej aktorskiej) wystąpiła Matylda Damięcka? I dlaczego artyści wspominają w rozmowie z Dominiką Klimek o Dostojewskim? Zapraszamy do wysłuchania nagrania?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Przemysław Nowakowski i Matylda Damięcka (reżyser spektaklu i odtwórczyni jednej z głównych ról)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 10.10

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żydowska Warszawa w tekstach Wiecha

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 18:00
Stworzone w latach 30. ubiegłego stulecia teksty Stefana "Wiecha" Wiecheckiego wzięli na warsztat artyści teatru offowego Scena Lubelska 30/32. Powstał w ten sposób niezwykły spektakl - swoisty portret przedwojennej społeczności żydowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń