X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lato 1828 roku. Jak spędzał wakacje Fryderyk Chopin?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 14:30
Wybierzemy się 30 km na północny zachód od Sochaczewa. Do miejsca, w którym Fryderyk Chopin razem ze swoimi przyjaciółmi spędzał czas na muzykowaniu i spacerach po ocienionym parku.
Audio
  • Sanniki - magiczne miejsce na mapie Mazowsza. Letnisko książąt i Chopina (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixource/Pixabay

Sanniki to mała wieś, która liczy zaledwie 2 tysiące mieszkańców - to mniej, niż liczba pracowników jednej warszawskiej korporacji. Jej nazwa pochodzi od rzemiosła, z którego słynęła ta okolica, czyli od wyrobu sań. Co może mieć do zaoferowania malutka wioska w województwie mazowieckim?

To przede wszystkim przepiękny zespół pałacowo - parkowy, niegdyś własność prominentnych rodów szlacheckich - Pruszaków i Sapiehów. Pałac stał się miejscem wakacyjnego pobytu Fryderyka Chopina latem 1828 roku i od tego czasu miejsce jest silnie związane z pianistą.

Co w wolnym czasie robił Fryderyk Chopin? Jakie tajemnice skrywają mury pałacu w Sannikach i co budynek ma wspólnego z XV w. siedzibą książąt mazowieckich? Które wakacyjne imprezy organizowane przez Europejskie Centrum Artystyczne warto wpisać do swojego kalendarza? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Monika Patrowicz (dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Małgorzata Retkowska (projektantka, menadżerka kultury, która zajmuje się między innymi tworzeniem rekwizytów do rekonstrukcji historycznych)

Data emisji: 25.07.2018.

Godzina emisji: 11.37

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska sztuka współczesna - od Wisły po Lidzbark Warmiński

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:30
Bohaterowie z innej galaktyki na płótnach nawiązujących do malarstwa Chełmońskiego i creepy obrazy na Zamku w Lidzbarku Warmińskim - co w czerwcu będzie słychać w polskich galeriach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:12
To zaledwie 14-tysięczne polskie miasto na stałe wpisało się w historię Hollywood. - W Lipnie urodziła się Barbara Apolonia Chalupec, czyli Pola Negri - opowiada dziennikarka czwórki, Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwock - lasy, plaże i Świdermajery otwarte na turystów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:25
- To miasto daje bardzo wiele możliwości rowerzystom, ale też miłośnikom pieszych wycieczek, spędzania czasu nad rzeką i architektury - mówił Marcin Michalczyk z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka.
rozwiń zwiń