Lato 1828 roku. Jak spędzał wakacje Fryderyk Chopin?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 14:30
Wybierzemy się 30 km na północny zachód od Sochaczewa. Do miejsca, w którym Fryderyk Chopin razem ze swoimi przyjaciółmi spędzał czas na muzykowaniu i spacerach po ocienionym parku.
Audio
  • Sanniki - magiczne miejsce na mapie Mazowsza. Letnisko książąt i Chopina (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixource/Pixabay

Sanniki to mała wieś, która liczy zaledwie 2 tysiące mieszkańców - to mniej, niż liczba pracowników jednej warszawskiej korporacji. Jej nazwa pochodzi od rzemiosła, z którego słynęła ta okolica, czyli od wyrobu sań. Co może mieć do zaoferowania malutka wioska w województwie mazowieckim?

To przede wszystkim przepiękny zespół pałacowo - parkowy, niegdyś własność prominentnych rodów szlacheckich - Pruszaków i Sapiehów. Pałac stał się miejscem wakacyjnego pobytu Fryderyka Chopina latem 1828 roku i od tego czasu miejsce jest silnie związane z pianistą.

Co w wolnym czasie robił Fryderyk Chopin? Jakie tajemnice skrywają mury pałacu w Sannikach i co budynek ma wspólnego z XV w. siedzibą książąt mazowieckich? Które wakacyjne imprezy organizowane przez Europejskie Centrum Artystyczne warto wpisać do swojego kalendarza? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Monika Patrowicz (dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Małgorzata Retkowska (projektantka, menadżerka kultury, która zajmuje się między innymi tworzeniem rekwizytów do rekonstrukcji historycznych)

Data emisji: 25.07.2018.

Godzina emisji: 11.37

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska sztuka współczesna - od Wisły po Lidzbark Warmiński

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:30
Bohaterowie z innej galaktyki na płótnach nawiązujących do malarstwa Chełmońskiego i creepy obrazy na Zamku w Lidzbarku Warmińskim - co w czerwcu będzie słychać w polskich galeriach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:12
To zaledwie 14-tysięczne polskie miasto na stałe wpisało się w historię Hollywood. - W Lipnie urodziła się Barbara Apolonia Chalupec, czyli Pola Negri - opowiada dziennikarka czwórki, Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwock - lasy, plaże i Świdermajery otwarte na turystów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:25
- To miasto daje bardzo wiele możliwości rowerzystom, ale też miłośnikom pieszych wycieczek, spędzania czasu nad rzeką i architektury - mówił Marcin Michalczyk z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka.
rozwiń zwiń