Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
Audio
  • Jak promować polski design? Monika Petryczko o Mobilnym Instytucie Kultury (Stacja kultura/Czwórka
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

ćmielów pap 1200.jpg
Polski design. "Niektóre rzeczy muszą się odleżeć"

- Kontener jest skonstruowany w taki sposób, że po jego rozłożeniu staje się sceną do różnych kulturalnych aktywności - przekonywała. 

- Idea jest popularna na całym świecie, ale to my postanowiliśmy stworzyć z tego projekt mobilny, dzięki czemu możemy promować kulturę na terenie całej Polski - opowiadała w studiu Czwórki. 

Mobilny Instytut Kultury to publiczne, otwarte dla przechodniów miejsce. Lubimy, kiedy kultura staje na drodze człowiekowi Monika Petryczko

Skąd wziął się pomysł na MIK? Kto jest jego beneficjentem? Dlaczego z promocją kultury należy "wychodzić do ludzi" i dlaczego to właśnie polskie projekty są wyjątkowe? Co można zobaczyć na scenie Mobilnego Instytutu Kultury? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Petryczko (współorgamizatorka Mobilnego Instytutu Kultury)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrewitalizować starą fabrykę porcelany?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 13:20
Fundacja Giesche powstała w Katowicach w 2012 roku, w miejscu gdzie od lat dwudziestych ubiegłego wieku produkowano znaną w całej Europie porcelanę, sygnowaną znakiem Giesche. Dziś nowi właściciele starej fabryki porcelany tworzą w jej postindustrialnych budynkach nowoczesny Park Technologiczny i Centrum Designu, współtworzone z ASP w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogród w słoiku - design stworzony przez naturę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 14:34
- Zamiast adrenalinowych skoków i czekolady polecam grzebanie w ziemi, które podnosi poziom szczęścia - mówi w "Stacji Kultura" Aleksandra Pawelska, organizatorka Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, podczas którego będzie można nauczyć sztuki "terrarium garden", czyli hodowli roślin w szkle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Error. Niech projektant rozwiąże problem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:19
- Myśląc nad hasłem festiwalu - "Error"- początkowo myśleliśmy o błędzie komputera - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days. - Później poszliśmy dalej, sięgnęliśmy do łaciny, gdzie "error" oznacza proces wędrowania, tułania się. W przełożeniu na projektowanie, to proces znajdowania najlepszych rozwiązań - dodaje. 
rozwiń zwiń