Jarek Wist: nie kopiuję utworów. Staram się w nich pokazać siebie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:49
Przejmujące "My Way", legendarne "New York, New York", romantyczne "My Funny Valentine" - ponadczasowe przeboje Franka Sinatry, najpiękniejsze ballady niekwestionowanego króla swingu już niedługo będzie można usłyszeć na żywo w wykonaniu Jarka Wista i Darii Zawiałow.
Audio
  • Jarek Wist o długo dojrzewających piosenkach Franka Sinatry (Stacja Kultura/Czwórka)
Frank Sinatra
Frank SinatraFoto: WikiImages/Pixabay

16 października w warszawskim klubie Stodoła, Jarek Wist zaśpiewa wybrane utwory Franka Sinatry w nowych, jazzowych aranżacjach, które od lat podbijają serca publiczności w kraju i za granicą. Po niezwykle trudny do interpretacji utwory sięgnął Jarek Wist, który kilka lat temu wydał płytę z największymi przebojami amerykańskiego piosenkarza, ze względu na swój status nazywanego "The Voice".

- Okazało się, że jest publiczność, która tęskni za tego typu muzyką. To nie był łatwy wybór. Próby interpretowania Sinatry były jak owoc, który musi dojrzeć na drzewie, żeby być słodkim i soczystym - opowiadał Jarek Wist. - Zdecydowałem się na realizację tego projektu nie za bardzo zdając sobie sprawę, że swing, to nie jest łatwa rzecz, dziś przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej koncerty wyglądają zupełnie inaczej.

W jaki sposób swingujące ballady uzupełnia mocny akcent Darii Zawiałow? Jakie włoskie klasyki z lat 50. i 60. odkryje Jarek Wist i dlaczego w tych aranżacjach czuje się najlepiej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Jarek Wist (wokalista)

Data emisji: 6.09.2018

Godzina emisji: 10.13

ac/pj

Czytaj także

"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:25
Pod koniec sierpia w Baligrodzie odbędzie się niezwykły festiwal. W zapierających dech okolicznościach przyrody będziemy mogli spotkać się z muzyką, sztuką i kulturą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różnorodność i powrót do korzeni na Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
"Wschód Kultury/Inny Wymiar" opowiada historię Podlasia. O żyjącej obok siebie mieszance kultur. Organizatorzy robią to poprzez muzykę, sztukę, film, społeczności, teatr i modę - na te segmenty została podzielona tegoroczna odsłona imprezy.
rozwiń zwiń