Różnorodność i powrót do korzeni na Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
"Wschód Kultury/Inny Wymiar" opowiada historię Podlasia. O żyjącej obok siebie mieszance kultur. Organizatorzy robią to poprzez muzykę, sztukę, film, społeczności, teatr i modę - na te segmenty została podzielona tegoroczna odsłona imprezy.
Audio
  • Wschód Kultury/Inny Wymiar - tygiel kultur, które łączy sztuka (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

natura Bieszczady las 1200.jpg
"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

- Jesteśmy trzecim etapem projektu "Wschód Kultury". Pierwszy odbył się w czerwcu, w Rzeszowie pod hasłem "Europejski Stadion Kultury", drugi w Lublinie, w sierpniu jako "Inne Brzmienia". Na początku września czas na trzeci etap, który odbędzie się w Białymstoku - mówiła Grażyna Dworakowska z Białostockiego Centrum Kultury. - Wydarzenia łączy klamra symbolizująca wierzę Babel. Żyjące tu obok siebie kultury mówią różnymi językami sztuki. To na festiwalu chcemy pokazać - opowiadała.

Jacy artyści pojawią się w ramach tegorocznej odsłony Wschodu Kultury w Białymstoku? W jakich wydarzeniach warto wziąć udział? O czym opowiada ocalona wystawa i jaka jest współczesna rumuńska kinematografia? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Grażyna Dworakowska (Białostockie Centrum Kultury)

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 10.47

ac

Czytaj także

Podlaska wieś i dziwni turyści z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 13:00
- "Co to znaczy żyć w zgodzie z naturą?" - to pytanie był kluczowym dla mojego filmu - mówi Katarzyna Trzaska, autorka obrazu "Wieś pływających krów". - On powstał z przesłaniem, by pokazać, co może to oznaczać dla ludzi z miasta i ze wsi - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:25
Pod koniec sierpia w Baligrodzie odbędzie się niezwykły festiwal. W zapierających dech okolicznościach przyrody będziemy mogli spotkać się z muzyką, sztuką i kulturą. 
rozwiń zwiń