X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pochwała analogowej fotografii w Centre Pompidou. Wystawa Sabine Weiss

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:02
Sabine Weiss to francuska fotografka i fotoreporterka, która swój pierwszy fotoreportaż stworzyła w 1945 roku. Wystawę jej zdjęć możemy oglądać w paryskiej galerii Centrum Pompidou.
Audio
  • Intymny portret Francji, rewolucja na talerzu i Kubrick w Barcelonie. Dominika Klimek zaprasza na wystawy dookoła świata (Stacja kultura/Czwórka)
Wystawa francuskiej fotoreporterki Sabine Weiss w Moskwie (2010 r.)
Wystawa francuskiej fotoreporterki Sabine Weiss w Moskwie (2010 r.)Foto: Mudrats Alexandra/PAP

- Zajmowała się dokumentowaniem powojennej rzeczywistości, "krajobrazu i ludzi niepewnych" - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. - Portretowała ludzi z ogromną wrażliwością, co sprawia, że jej zdjęcia są niezwykle poruszające. To trzeba zobaczyć - przekonywała. 

Inną propozycję dla zwiedzających ma niemieckie Museum of Decorative Arts, które postanowiło za pomocą sztuki opowiedzieć o rewolucji jedzenia. Artyści badają wątki kulinarne, które się zmieniają, posiłki, które ewoluują razem z trendami. Jakie będzie jedzenie przyszłości? Możemy to sprawdzić na wystawie w Berlinie. 

W audycji odwiedziliśmy także Włochy, tam w Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie możemy oglądać prace Melanie Smith. O czym opowiadają i co  będziemy mogli zobaczyć na wystawie w MACBA? Co sufizm ma wspólnego z ideałami hipisów z lat 70.? Kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć rekwizyty z dorobku filmowego Stanleya Kubricka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Tanya Barson (historyk sztuki związana z MACBA w Barcelonie)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 10.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: 3 x Marsylia. Współczesne problemy migracyjne i festiwal miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:05
Mamy tylko jedną szansę na trzy, by stworzyć udany związek. Zainspirowani tą teorią marsylscy artyści stworzyli wystawę, która ma na celu pokazanie, jak stereotypy przedstawiania miłości w sztuce odbiegają od współczesnych wyobrażeń na jej temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Bratysława, Nowy Jork, Reno, Tallin

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:03
- Carl-Henning Pedersen i Else Alfelt to malarski duet. Bardzo ważny we współczesnej sztuce skandynawskiej - mówiła Weronika Polakiewiczowa z Centrum Sztuki Danubiana w Bratysławie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Praga, Tallin, Parnawa, Helisinki, Johannesburg

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 13:56
Jeśli w najbliższym czasie macie okazję, żeby zaplanować wycieczkę do Pragi, warto wybrać się do galerii Leica, gdzie aktualnie odbywa się wystawa pod tytułem "I Hereby Proclaim My Loyalty to the Republic".
rozwiń zwiń