Naprawmy modę w Czarny Piątek

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 16:00
W ostatni piątek listopada - tzw. "black friday" - rozpoczyna się zakupowe szaleństwo. - Niskie ceny i ciuchy za grosze to brzmi kusząco. Ale zanim trafią one do naszych rąk, muszą przebyć długą drogę, o której niestety nie mamy pojęcia - mówią członkinie Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
Audio
  • Co to znaczy, że moda jest odpowiedzialna? (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: New Africa/Shutterstock.com

Do tworzenia ubrań wykorzystywnanych jest bardzo dużo substancji toksycznych, które już na etapie produkcji bardzo zanieczyszczają środowisko Joanna Sawicka

23 listopada, w piątek, w Kinie Wisła w Warszawie, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na debatę poświęcona odpowiedzialnej modzie. - Chodzi tutaj o etyczny wymiar tego zjawiska i o to, że odpowiedzialność leży tu zarówno po stronie producentów jak i konsumentów - tłumaczy Joanna Sawicka. - Moda odpowiedzialna to taka, która zwraca uwagę na to, w jakich warunkach powstają ubrania i z jakich materiałów są szyte - dodaje.


Czytaj także
shutterstock_zakupy1200.jpg
Fast fashion jak skłonność do picia? O zakupowym zbieractwie

Debatę poprzedzi pokaz dokumentu "Poza modą" pokazującego ciemną stronę przemysłu modowego. - Bohaterką tego filmu jest projektantka mody z Estonii, która kolekcje tworzy na bazie upcyclingu - wyjaśniają goście Czwórki i opowiadają o podróży, jaką odbyła Reet Aus. 

Jaka jest w Polsce świadomość dotycząca mody odpowiedzialnej? Jak wprowadzić w życię filozofię "zero waste"? Dlaczego drogie marki "luksus" mają tylko w nazwie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Joanna Sawicka, Dominika Druch (Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 11.17

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misiek Koterski: nie byłem pewien, czy ludzie uwierzą w moją postać

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 15:30
Strach, smutek, złość, radość, wstręt, zazdrość i wstyd - to siedem, tyułowych uczuć, o których w swoim filmie postanowił opowiedzieć Marek Koterski. Z aktorami, odtwórcami ról w filmie, podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni rozmawiała Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Oniryczna Warszawa w serialu Krzysztofa Skoniecznego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:15
Scenariusz powstał na podstawie prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka. Prawa do ekranizacji zakupiono jeszcze w trakcie powstawania powieści. Jaki jest serial "Ślepnąc od świateł"? Z Jakubem Żulczykiem, Cezarym Pazurą i Agnieszką Żulewską rozmawiała Beata Kwiatkowska. 
rozwiń zwiń