Polska reżyserka dokumentuje na Instagramie stylizacje seniorek

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:06
Emi Buchwald jest młodą reżyserką, autorką krótkometrażowych filmów "Nauka" i "Heimat". Niedawno w mediach zrobiło się o niej głośno za sprawą profilu na Instagramie, na którym publikuje stylizacje modelek 60+.
Audio
  • Emi Buchwald o modzie ulicznej seniorek (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Oprócz kręcenia filmów, od dwóch lat prowadzi konto na Instagramie, na którym udostępnia zdjęcia modelek z całego świata, od Polski po Meksyk i ich nietuzinkowe stylizacje. Jak mówi - jej profil @dobrestylówkistarszychpan jest także projektem dokumentalnym  za pomocą którego pokazuje inny świat mody.

- Projekt powstał spontanicznie. Zaczęło się od kobiety, która cała ubrana była na różowo. Wyglądała jak gigantyczny, wiosenny kwiat - mówiła autorka profilu Emi Buchwald.

- Uwielbiam to, że na wyjście do sklepu są w stanie włożyć futro i gigantyczne klipsy. Ich stylizacje są bardzo oryginalne i w niczym nie odstają od tego, co obecnie jest na czasie. 

Co najbardziej zwraca uwagę autorki zdjęć? Czy w wyborze modelek kieruje się jakimś kluczem? Dlaczego wszystkie zdjęcia robione są od tyłu i czy znaczenia ma to, że są nieostre i robione mimochodem? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 11.16

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O przewidywaniu trendów na Wawa Design Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:40
- Hasło szóstej odsłony Wawa Design Festiwal brzmi "100 POLSKICH". Tym razem skupimy się na prezentacji prac naszych projektantów - zapowiada organizatorka Iwona Kowalczyk. Impreza odbędzię się w dniach 7–11 września 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:30
- W 2015 roku odwiedziłem Jerzego Antkowiaka w jego domu w Komorowie i oniemiałem. Wiedziałem, że to, co tam zobaczyłem, trzeba pokazać też innym - mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody i kurator wystawy "Jerzy Antkowiak - Moda Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naprawmy modę w Czarny Piątek

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 16:00
W ostatni piątek listopada - tzw. "black friday" - rozpoczyna się zakupowe szaleństwo. - Niskie ceny i ciuchy za grosze to brzmi kusząco. Ale zanim trafią one do naszych rąk, muszą przebyć długą drogę, o której niestety nie mamy pojęcia - mówią członkinie Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie piękno". Ewolucja polskiego stylu

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 10:50
- Piękno jest bardzo subiektywnym zjawiskiem. Cały czas definiuje się je na nowo. Chcemy je opisać, ale wymyka się kasyfikacjom - mówiła Karolina Żebrowska, autorka książki "Polskie piękno. Sto lat mody i stylu".
rozwiń zwiń