Marta Guzowska o książce "Raj". Z miłości i nienawiści do centrów handlowych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:02
- Ta książka to thriller. Kryminały bazują na logice, thrillery na uczuciach. A moje w stosunku do centrów handlowych są mieszane. To "love-hate stituation" - opowiadała autorka książki "Raj" Marta Guzowska.
Audio
  • Marta Guzowska o książce „Raj”: opisałam galerię handlową z perspektywy naukowca (Stacja kultura/Czwórka)
Archeolożka, autorka książki Raj Marta Guzowska, dziennikarka Czwórki Kasia Dydo
Archeolożka, autorka książki "Raj" Marta Guzowska, dziennikarka Czwórki Kasia DydoFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Z jednej strony wchodzę do centrum handlowego, jak do tytułowego "Raju", ale kiedy już się w nim znajdę, mam wrażenie, że trafiłam do piekła Marta Guzowska

Tym razem z wykopalisk przenosimy się do... centrum handlowego. - Nie jestem ich znawczynią, ale jestem ich użytkowniczką. Przed napisaniem książki zgromadziłam na ten temat sporą dokumentację. Czytałam wszystko. Od prospektów budowlanych po wywiady z ochroniarzami, które znalazłam w internecie - mówiła w rozmowie z Kasią Dydo.

- Postanowiłam umieścić fabułę w tym miejscu, bo je jednocześnie kocham i nienawidzę. Pomyślałam, że jeśli żywię do jakiegoś miejsca tak mocne uczucia, to trzeba o tym napisać - wyjaśniała. 

O czym opowiada fabuła "Raju"? Kim są jej bohaterowie? Co zrobić, kiedy nie wiadomo, komu można zaufać? Czy prawda jest tylko wersją wydarzeń? O tym w nagraniu rozmowy. 

***  

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Guzowska (archeolożka, autorka książek)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 11.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:32
- Wszyscy żyjemy w tzw. "niedoczasie". Brakuje nam czasu, żeby skupić się na książce, czy jakimkolwiek innym tekście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować formułę małych opowiadań, które zaczynają się i kończą w przysłowiowe pięć minut - mówiły autorki książki Joanna Kocik i Karolina Deling.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komu bije Big Ben? Brytyjczycy jakich nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:40
- Zawsze marzyłam o tym, żeby spotkać się z kobietą, której głos towarzyszy Londyńczykom w metrze. Kiedy wreszcie mi się udało, dowiedziałam się, co zrobić, żeby brzmieć jak "chrupiące brytyjskie jabłko" - śmieje się Milena Rachid Chehab, autorka książki "Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek, który umarł". Kryminał podszyty filozofią

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:03
"Człowiek, który umarł" autorstwa Antti Tuomainena to przewrotna powieść kryminalna, w której ofiara sama szuka swojego zabójcy.
rozwiń zwiń