Agrafa'19. Jak projektować technologie przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:42
Projekt Agrafa'19 to 6. międzynarodowy konkurs, wystawa, konferencja i warsztaty. Spotkania, których celem jest uruchamienie dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących projektowania grafiki użytkowej.
Audio
  • Design i nowe technologie. Jak projektować przyszłość? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: guruXOX/Shutterstock.com

W programie m.in. warsztaty z projektowania tzw. art-tech, urządzeń interaktywnych monitorujących nasze aktywności. - To brzmi nieprawdopodobnie, ale w czasie tych warsztatów powstaną reagujące na nasze aktywności sprzęty - mówiła koordynatorka wydarzenia, Justyna Kucharczyk.

Agrafa'19 to także konferencje, w ramach których pojawią się tematy związane m.in. z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z nową technologią i wyzwaniami, jakie przyszłość stawia przed projektantami. - Świat szybko się zmienia, w nasze ręce trafia ogromna ilość technologii. Próbujemy się w nim odnaleźć, odpowiedzieć na pytanie, czy nadal nam służą i czy to nie my zaczęliśmy się do niej dostosowywać - tłumaczyła rozmówczyni Kasi Dydo.

Jaki jest związek między elektroniką a edukacją i służbą zdrowia? Czy w przyszłości będziemy zdobywać wiedzę w zupełnie innych dziedzinach niż dotychczas? Jakich technologii będziemy potrzebować? Jak zmienią się media? Jak tworzyć technologie przyjazną dla przyrody? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***  

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Justyna Kucharczyk (koordynatorka wydarzenia)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 10.09

ac/kd

Czytaj także

"Architektura Polski 1945-1989". Obiektywnie o projektowaniu w PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 12:56
- Architektura z przełomu lat 1945-1989 brzydko się starzeje. Myślę, że to jeden z powodów jej negatywnego odbioru przez następne pokolenia - mówiła Anna Cymer historyczka, popularyzatorka kultury, dziennikarka, autorka książki o polskiej architekturze z czasów PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arena Design Awards 2019. Poznajcie najlepszych polskich projektantów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:35
Dobry Polski Design to dziś bardzo szerokie zagadnienie. Na całym świecie rozpoznawalne są rodzime projekty ubrań, mebli, sztuki użytkowej czy plakatu. Arena Design właśnie przyznało nagrody dla najlepszych młodych projektantów. Kogo warto śledzić w nadchodzącym 2019 roku? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od płomienia do drucika. Światło wyrusza w podróż

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:37
- Seria spotkań "Light on tour", czyli prelekcje o designie i o świetle, ma swoja genezę w wystawie, która nazywała się "Spektrum Światła. Dizajn i fotony " - opowiada Anna Diduch historyk sztuki, redaktor naczelna magazynu "Priv". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opiekun pamięci i gra do ćwiczeń. Nowoczesny design w Starym Browarze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:00
Dobrze zaprojektowane przedmioty mogą zmienić naszą przyszłość. Design to nie tylko przedmioty codziennego użytku. Na wystawie projektów studentów poznańskiego School of Form w poznańskim Starym Browarze znajdziemy m.in. matę wspomagającą pracę kręgosłupa albo lampę regulującą rytm snu. 
rozwiń zwiń