Co łączy Magdalenę Lamparską z Polą Negri?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 22:30
1 sierpnia mija 32. rocznica śmierci Poli Negri - gwiazdy kina niemego. Opowie o niej aktorka Magdalena Lamparska.
Magdalena Lamparska w studiu Czwórki
Magdalena Lamparska w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

Niezwykła, pełna dramatyzmu historia życia Apolonii Chalupec kilka lat temu zainspirowała inną polską aktorkę do napisania biografii ikony kina. Książka „Wszystko albo nic #jakPolaNegri” autorstwa Magdaleny Lamparskiej wypełniona jest faktami z życia Poli Negri, niekiedy takimi, które nawet ona sama starała się ukryć w swoich słynnych pamiętnikach. Na spotkanie z aktorką zapraszamy po godz. 11.00.

W audycji także Ola Jasińska sprawdzi jaką rolę odegrały kucharki w Powstaniu Warszawskim, Weronika Puszkar opowie o życiu kulturalnym w Warszawie w 1944 roku, a Kaja Klimek poleci nowe seriale.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwartek (1.08), po godz. 10.00. Program poprowadzi Kasia Dydo

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Pola Negri literatura

Czytaj także

"Miłość'44". Prawdziwe historie powstańczych miłości

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:00
Bohaterami książki Agnieszki Cubały "Miłość'44" są nie tylko poeci i artyści, ale też zwykli warszawiacy, podobni do współczesnych młodych ludzi. Mieli te same potrzeby, a zwłaszcza jedną - bycia kochanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Gombrowicz. Swoje "ja" widział w oczach innych

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 13:50
W tym roku mija 50 lat od śmierci Witolda Gombrowicza. - Trudno jest dotrzeć do wnętrza tego pisarza, bo każdy, kto o nim pisał, robił to przez pryzmat własnych odczuć - opowiada Maria Kamińska, przewodniczka z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. - Siłą rzeczy zatem "doprawiał mu gębę" albo "upupiał" - dodaje.
rozwiń zwiń