Przerób-My. Zobacz, jak powstaje rękodzieło

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:19
Warszawski festiwal Przerób-My łączy rękodzieło z upcyklingiem. - Przede wszystkim polega na tym, że tworzymy na żywo - mówiła Eliza Poprawa, organizatorka festiwalu Przerób-My.
Audio
  • O festiwalu Przerób-My opowiada Eliza Poprawa (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/StockSnap

- Upcykling to nadawanie nowego znaczenia rzeczom, które już swoje pierwotne życie mają za sobą - tłumaczyła rozmówczyni Kasi Dydo. - U nas będzie można przyjrzeć się procesowi tworzenia rękodzieła, zobaczyć, ile to wymaga skupienia, czasu i umiejętności. Można spotkać się z naszymi artystami i spróbować swoich sił. Skupiamy się na upcyklingu, ale nie tylko - mówiła Eliza Poprawa.

Festiwal Przerób-My wystartuje już 31 sierpnia i potrwa dwa dni. Wydarzeniem, połączone w imprezą charytatywną - własnoręcznie będzie można uszyć koc, przeznaczony potem dla podopiecznych schroniska dla zwierząt - odbędzie się w scenerii Centrum Praskiego Koneser na warszawskiej Pradze. Na własne oczy zobaczyć będzie można, jak przygotowuje się autorską biżuterię, czy niepowtarzalne zabawki, a także spotkać się z ekspertkami DIY, czy dowiedzieć się, na czym polega upcykling i zero waste w kuchni. Co jeszcze będzie się działo? I dlaczego, zdaniem gościa Czwórki, przez ostatnie lata zatraciliśmy gdzieś umiejętność majsterkowania, szycia i dawania rzeczom drugiego życia? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Eliza Poprawa (pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Przerób-My)

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 11.15

kd/kul

Czytaj także

Warsaw Flow. Festiwal tańca improwizowanego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 12:36
Festiwal Tańca Warsaw Flow - to wydarzenie nastawione jest przede wszystkim na kontakt z widzami i ich czynne uczestnictwo w warsztatach, a nie tylko odbiór spektakli. - Chodzi o to, by uczyć się doświadczania tańca, poszerzania swojej świadomości ciała - mówiła Paulina Święcańska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ja, z Bajkowa". Jak znaleźć swój kawałek raju w sercu miasta?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:39
- Dzięki tej książce można spokojnie i niespiesznie zagłębić się w życie działkowicza - mówił Łukasz Skop, ogrodnik i bloger.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "John Wick 3", "Tolkien", "Let's Dance"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:00
Keanu Reeves uchwycony w balecie śmierci, Tolkien na drodze do "Władcy pierścieni" i "roztańczeni pomyleni". Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
rozwiń zwiń