"Taki Pooost" - pozorne światy mediów społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:00
Marta Kondej "Praktyczna Pani" i Tomasz Chrapusta wypuścili do sieci teledysk "Taki Pooost". To autorski tekst Marty i media społecznościowe w latach 90. okiem Tomasza Chrapusty. 
Audio
  • Marta Kondej i Tomasz Chrapusta opowiadają o kulisach powstania piosenki "Taki Pooost" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Kirill Averianov

W barwnym teledysku twórcy przenoszą widzów do lat 90, gdzie bohaterom towarzyszą aktualne trendy w mediach społecznościowych. Na ekranie możemy zobaczyć kilka znanych twarzy, takich jak Ida Nowakowska, Monika Mazur, Adam Fidusiewicz, Piotr Gawron-Jedlikowski czy Rafał Nowaczuk. Facebook, instagram, snapchat nie wyglądają tam zbyt różowo. 


Autorzy klipu w "Czwórce" przyznają, że sami dziś w mediach społecznościowych spędzają bardzo dużo czasu. - 4 godziny - zdradza Marta Kondej. - Odkąd wypuściliśmy "Taki Pooost" sprawdzam to dość często. Ciekawi mnie jak jest to odbierane, do ilu osób dociera, jak działa reklama na Facebooku i Instagramie. Wcześniej nie miałam o tym pojęcia. 

Goście Kasi Dydo przyznają się, że czasem mimowolnie scrollują walla. - My mamy tego świadomość, ale młodsze pokolenie tego filtra nie ma - co to jest reklama, wyidealizowany świat - mówi Tomasz Chrapusta. - Widzą bardzo ładne zdjęcia, przepięknych, bogatych ludzi, a gdy wychodzą na podwórko to ten świat nie wygląda. To prowadzi do depresji, spadku poczucia własnej wartości - dodaje. 

Marta Kondej zdradza, że utwór "Taki Pooost" powstał po jej osobistych doświadczeniach. - Spotykałam się z kimś kto nadużywał mediów społecznościowych. Zaczęło mi to bardzo przeszkadzać i stwierdziłam, że napisze o tym piosenkę. Zdałam sobie sprawę, że bzdurnych postów jest coraz więcej - dodała. 

Co jeszcze wpłynęło na tekst tej piosenki? Jak to się stało, że Marta, didżejka, zaśpiewała ją sama? Skąd się wziął pomysł na teledysk i alternatywny świat w nim umieszczony? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Kondej (czyli Praktyczna Pani), Tomasz Chrapusta (reżyser)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 11.06

pj

Czytaj także

Nie tylko deptak i plaża. Miejsca, które musisz zobaczyć będąc w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 14:50
Tym razem z Czwórkowym mikrofonem odwiedziliśmy miejsca warte zobaczenia podczas weekendowych wypadów do tego niezwykłego miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Przybysz: joga jest sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:12
Jej przygoda z jogą trwa już 17 lat, a swoje pierwsze doświadczenia wyniosła z USA. - Joga podana nawet w minidawce potrafi zdziałać cuda - przekonywała wokalistka w Czwórce. 
rozwiń zwiń