X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Anielsko świat lekceważył". Bolesław Leśmian

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 15:40
Projekt "For Leśmian" to działanie artystyczne, które przybliży publiczności bogatą i pozostającą w cieniu wielkich narracji literacko-poetyckich twórczość wybitnego polskiego poety XX wieku.
Audio
  • "For Leśmian" - o hołdzie dla wybitnego polskiego poety (Stacja Kultura/Czwórka)
Bolesław Leśmian w kawiarni wraz z córką
Bolesław Leśmian w kawiarni wraz z córkąFoto: NAC

Czytaj także
wieczór literacki nałęczów 1905 1200 pap.jpg
Zazdrość, zdrada, nielegalne związki. Życie pisarzy na przełomie wieków

5 listopada, w 82. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana, w Służewskim Domu Kultury odbędzie się wieczór poświęcony jego pamięci. - To jest poeta, który w sposób wyjątkowy i wyjątkowo zmysłowy pisze o relacjach pomiędzy ludźmi - opowiada Beata Jewiarz. - Sam był kochliwym mężczyzną. Pierwszą jego miłością była kuzynka Celina, potem żona Zofia i Dora Lebental, dla której powstała cała "Łąka" z "W malinowym chruśniaku" na czele - dodaje.    

Leśmian za życia nie był doceniany. Dziwiło ludzi jego podejście do tworzywa słownego, przedziwne magiczne obrazy i opisywane wynaturzenia. - Poeta pokazywał świat dużo szerzej. Pojawiały się u niego także wątki dotyczące Boga, śmierci, samotności. I to na nich skupimy się w trakcie listopadowego wieczoru - mówi gość Czwórki.


Czytaj także
Envee_photo_Filip_Blank_1200.jpg
Envee: ta płyta to trochę podróż samochodem

W pierwszej części spotkania o mniej znanych faktach z życia zamojskiego rejenta opowie jego biograf Piotr Łopuszański, zaś interpretacji wierszy poety będzie towarzyszyła oprawa muzyczna, za którą odpowiada Envee, czyli Maciek Goliński. Więcej o spotkaniu w nagraniu rozmowy.

 ***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Beata Jewiarz (aktorka, autorka, organizatorka wieczoru)

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 10.20

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czas poezji" w Goethe-Institut. Spotkanie z Julią Fiedorczuk i Janem Wagnerem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 14:33
- Jan Wagner jest jednym z najsłynniejszych poetów swojej generacji w Niemczech. Motywem jego poezji jest natura. Są to wątki tematyczne, które łączą go z twórczością polskiej poetki Julii Fiedorczuk - mówiła Dorota Swinarska współorganizatorka spotkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lizbona żyje rozmowami ludzi. Taka jest też ta książka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:32
- Pisząc książkę, zdecydowałyśmy się, że nie chcemy pokazywać ludziom Lizbony tylko przez architekturę - mówią autorki "Lizbona. Miasto, które przytula". - Klimat miasta tworzą ludzie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowy - dodają. 
rozwiń zwiń