X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Bielenia: moja postać jest złożona z wielu elementów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 16:55
11 października na ekrany kin trafi "Boże Ciało", głośny film w reżyserii Jana Komasy. Który w ramach tegorocznej 44. odsłony Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył aż 9 statuetek w konkursie głównym i stał się oficjalnym polskim kandydatem w wyścigu po nagrodę Oscara.
Audio
  • Bartosz Bielenia: zadajemy pytania, nie dajemy gotowych odpowiedzi (Hrapkowidz/Czwórka)
Najnowszy film Jana Komasy Boże Ciało jest oficjalnym, polskim kandydatem w wyścigu po nagrodę Oscara
Najnowszy film Jana Komasy "Boże Ciało" jest oficjalnym, polskim kandydatem w wyścigu po nagrodę OscaraFoto: mat. pras./Kino Świat

Plakat promujący film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy Plakat promujący film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy

Film do tej pory zdobył również uznanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji zdobywając prestiżową nagrodę Label Europa Cinemas. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych już zaplanowano stworzenie remake'u. Trwają negocjacje w sprawie zakupu formatu przez jednego z amerykańskich producentów. Film wg scenariusza Mateusza Pacewicza ma zostać opowiedziany w formie 8-odcinkowego serialu i wyemitowany na jednej z platform streamingowych. W audycji rozmawialiśmy z odtwórcą głównej roli Bartoszem Bielenią

- Na początku wiedziałem tylko tyle, że jest to historia chłopaka, który po wyjściu z poprawczaka trafia do małej miejscowości i zaczyna udawać księdza. Wywodzi się z określonego środowiska, gdzie działają na niego pewne siły. Nagle trafia do zupełnie innej rzeczywistości, w której otoczenie odbiera go w zupełnie inny sposób i to go zmienia. Pomyślałem, że to bardzo ciekawy punkt wyjścia, do zbudowania skomplikowanego bohatera - opowiadał aktor.

Posługę kapłańską obserwowałem z pozycji widza. Nie robiłem researchu do tej roli. Zależało nam na zachowaniu naturalności Bartosz Bielenia

Zobacz zwiastun filmu "Boże Ciało":

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym Beata Kwiatkowska rozmawiała z twórcami filmu "Czarny Mercedes".

Moja postać to człowiek złożony z wielu elementów. Dominuje w nim dzikość, dzięki której próbuje się uwolnić. Jest w nim coś z zaszczutego zwierzęcia Bartosz Bielenia

Ile wspólnego kazanie głoszone na mównicy ma wspólnego z rapowym freestylem? Jak zbudował charakterystyczną mowę ciała? Jaką rolę w filmie spełniała postać grana przez Elizę Rycembel? Jakie pytania stawiają twórcy filmu i dlaczego nie podają na nie gotowych odpowiedzi? Więcej na ten temat w rozmowie z Bartoszem Bielenią. 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Audycję prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Bartosz Bielenia (aktor, odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało")

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji: 14.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adrian Panek: "Wilkołak" to film o początku i końcu pewnej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 16:08
Jest lato 1945 roku. Grupa dzieci zostaje wyzwolona z obozu Gross-Rosen i umieszczona w prowizorycznym sierocińcu pośrodku lasu. Krótką sielankę przerwą niedługo kolejne kłopoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Konopka: "Krew Boga" to film bardzo postmodernistyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:00
– Sięgaliśmy do wielu źródeł historycznych, ale też i do wielu innych filmów. Jednym z nich było "Apocalypto", gdzie nie tłumaczono języka tubylców, co mi się spodobało. Wzięliśmy język staropruski i okazało się, że to fajny materiał dla aktorów, ale i pomaga się wczuć widzowi – opowiada Bartosz Konopka, reżyser filmu "Krew Boga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 13 premier, 4 debiuty

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:50
"Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego i "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy rozpoczęły pokazy w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń