II Festiwal Globtroterski Dookoła Świata. Lubelski kompas podróżny

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 20:53
W podróż do najbardziej egzotycznych i niezwykłych miejsc zabiorą nas m.in. Przemysław Kossakowski, Kamila Kielar, Mateusz Damięcki, Magda Lassota czy Artur Kot. Razem z gośćmi wyruszymy w podróż po pięciu kontynentach, odwiedzimy też największą wyspę świata.
Audio
  • Festiwal Dookoła Świata: globtroterzy nie leżą na plażach, to inny rodzaj podróżowania (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: dima_goroziya/Pixabay

Wydarzenie to także warsztaty. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak zorganizować bezpieczną i przyjemną wyprawę z czworonożnym przyjacielem, poznają też metody łączenia podróżowania z obecnością w mediach społecznościowych. A będą to podróże od Czarnobyla i Syberii po Indie i lasy deszczowe. - Staraliśmy się, by program był bogaty - zapowiadali organizatorzy festiwalu. - Odwiedzimy kraje, które mają zróżnicowany klimat, co da słuchaczom możliwość przygotowania się na każdą wyprawę - mówili.

- Nasze spotkania globtroterskie odbywają się już od czternastu lat. Od początku założenie było takie, że zapraszaliśmy gości, którzy odwiedzają miejsca trudno dostępne, które z różnych względów stają się kierunkiem turystycznym - opowiadali. Lubelski festiwal ma za zadanie tę egzotykę nieco przybliżyć. Ale nie będą to wyłącznie rozmowy i prelekcje. W ramach wydarzenia, w kinie festiwalowym będziecie mogli obejrzeć produkcje BBC World / BBC Earth - partnera naszego Festiwalu - oraz filmy fabularne, które rozbudzą podróżniczą pasję.

Ile kosztuje podróż dookoła świata? Jak dostać się bezpiecznie na inny kontynent i nie stracić majątku? Podróżować z przewodnikiem czy na własną rękę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w nagraniu oraz w trakcie II Festiwalu Globtroterskiego w Lublinie. Więcej na ten temat w audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Joanna Kolstrung, Michał Skorzyński organizatorzy festiwalu, Anita Pogorzelska (podróżniczka)

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 10.15

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Anna Hardej podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznając kuchnie świata - podróże kierowane smakiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:05
- Gdy podróżuję, coraz częściej do różnych krajów prowadzą mnie ich kulinaria - opowiada w Czwórce Marta Gawrychowska, podróżniczka i autorka bloga "Podróże od kuchni". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Zelandia, USA, Fidżi - jak podróżować taniej?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 16:10
Nowa Zelandia, Fidżi czy USA - to nie są tanie cele podróży. Jak obniżyć koszty takiej wyprawy, a jednocześnie zwiedzić to, co chcemy i dobrze się przy tym bawić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostopem przez świat. "Zdarzyło mi się czekać osiem godzin"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 19:44
- W podróży autostopem jest tyle fantastycznych spotkań, że jest to jedna z największych zalet tego typu podróżowania - opowiada podróżnik Szymon Banaszczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rapa Nui - wyspa odkryta w niedzielę wielkanocną

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 12:00
Wszystkie informacje o historii Wyspy Wielkanocnej zawieszone są w sferze legend. Dziś zamieszkuje tam około 2000 osób, za to co roku wyspę odwiedzają tysiące turystów. 
rozwiń zwiń