Polecamy książki - "Cień" Melanie Raabe

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:19
Najnowsza powieść niemieckiej pisarki i dziennikarki Melanie Raabe "Cień" to wciągający thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się w hipnotyzującej atmosferze zimowego Wiednia.
Audio
  • Kinga Michalska mówi, dlaczego warto sięgnąć po książkę "Cień" Melanie Raabe (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki Cień
Okładka książki "Cień"Foto: mat. pras.

nawiedzony dom john boyne 1200.jpg
Polecamy książki - John Boyne "Nawiedzony dom"

"11 lutego zabijesz na Praterze mężczyznę o nazwisku Arthur Grimm. Z własnej woli. I nie bez powodu". Młoda dziennikarka Norah właśnie przeprowadziła się z Berlina do Wiednia, gdy jakaś stara żebraczka wypluła jej te słowa na ulicy niemal prosto w twarz. Norah jest w szoku, bo dokładnie 11 lutego wydarzyło się przed wieloma laty coś strasznego. Ale lekceważy słowa niezrównoważonej kobiety. Niebawem pojawia się w jej życiu tajemniczy mężczyzna o nazwisku Arthur Grimm, a główna bohaterka zaczyna dostrzegać "znaki", które zaczynają składać się w całość. 

"Cień" to kolejna znakomicie przyjęta, "Pułapce", powieść Melanie Raabe. - Ta książka również trzyma w napięciu. Czytelnik rzeczywiście sam zaczyna się zastanawiać nad tym, czy to, co się dzieje, jest prawdą, czy może Norah popada w paranoję - tłumaczyła Michalska. - Sami zaczynamy tracić dystans. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Jak tłumaczyła Kinga Michalska, ta książka idealnie wpisuje się w nasze lęki. - Motyw przepowiedni ciąży nad całą tą historią - tłumaczy Kinga Michalska. - Gdy czytamy takie książki, wydaje nam się, że niektóre wątki są po prostu nieprawdopodobne. W tym przypadku główna bohaterka jest bardzo obecna w mediach społecznościowych, i tam uwiarygadnia to, co się wokół niej dzieje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 11.40

kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wysokie góry Portugalii". Książka jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:20
Yann Martel potrafi zaskoczyć czytelnika. Co książka, to nowy interesujący wątek, nietypowy bohater, nagły zwrot w akcji albo... skandal - opowiada Kinga Michalska i poleca kolejną książkę autora "Życia Pi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mr. Breakfast". Gdy jedno życie naraz to za mało

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:02
To historia trzech równoległych życiorysów pewnego komika, opowiedziana w dowcipnym, lekkim, a jednak skłaniającym do refleksji tonie. - Jest świetna na początek roku. To opowieść o tym, jak mogłoby potoczyć się nasze życie - mówi Kinga Michalska, która zachęcała do zajrzenia do książki "Mr. Breakfast" Jonathana Carolla. 
rozwiń zwiń