Międzynarodowy Dzień Ziemi z książką. Polecamy "Sekrety ogrodu"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:26
- Na mnie największe wrażenie zrobiła opowieść o pewnej "zielonej katedrze". To historia francuskiej pary, która wybudowała gmach z roślin w okolicach Paryża - mówiła Kinga Michalska, z którą rozmawialiśmy o książce "Sekrety ogrodu" Anne-France Dautheville.
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o książce "Sekrety ogrodu" Anne-France Dautheville (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vitalii Bashkatov/Shutterstock.com

Książki okulary 1200.jpg
Polecamy książki. Alexandra Tidswell "Lewisvell"

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Warto świętować z dobrą książką w ręku. Dlatego Kinga Michalska polecała w Czwórce książkę "Sekrety ogrodu", która jest kontynuacją bestsellerowych "Sekretów roślin". - Anne-France Dautheville już w latach 70. ubiegłego stulecia samotnie odbyła podróż dookoła świata na motocyklu. Doświadczenia ze swoich licznych wojaży zawarła w wielu książkach, także powieściach, ale jej prawdziwą pasją jest przyroda - opowiadała o autorce Kinga Michalska. - Postanowiła upowszechniać swoją wiedzę, by każdy mógł z niej czerpać.

tajemnice jane 1200.jpg
Polecamy książki. "Tajemnice Joan" Jennie Rooney

ZOBACZ TAKŻE Powieść "Srebrna droga" - polecamy książki >>> 

Jak tłumaczyła Kinga Michalska "Sekrety ogrodu" to książka właściwie naukowa, która jednocześnie napisana jest językiem prostym i przystępnym dla czytelników. - Dla ludzi, którzy chcieliby dowiedzieć się różnych rzeczy, ale nie mają ochoty przedzierać się przez tłumaczenia naukowców - tłumaczyła miłośniczka literatury. - Anne-France Dautheville sama założyła własny ogród i pielęgnowała go przez wiele lat. W swojej książce przekonuje, że rośliny, choć nie mogą mówić, mogą przekazywać nam wiele informacji. Postanowiła sama przekazać nam te informacje - mówiła Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

Z pracy, obserwacji i lektur autorki wyrasta pasjonująca opowieść o świecie roślin, od małego ziółka poprzez owoce aż po drzewa, pełna anegdot, legend, zaskakujących faktów naukowych i praktycznych porad. - W tej książce mamy też historie dotyczące zwierząt. Anne-France Dautheville apeluje, by pozwolić im zamieszkiwać ogrody - tłumaczyła Kinga Michalska.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.04.2020

Godzina emisji: 11.15

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wysokie góry Portugalii". Książka jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:20
Yann Martel potrafi zaskoczyć czytelnika. Co książka, to nowy interesujący wątek, nietypowy bohater, nagły zwrot w akcji albo... skandal - opowiada Kinga Michalska i poleca kolejną książkę autora "Życia Pi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. Alexandra Tidswell "Lewisvell"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:49
Alexandra Tidswell pochodzi z nowej Zelandii. Gówna bohaterka jej książki "Lewisvell", Martha Grimm to prawdziwa postać, jej praprababka cioteczna.
rozwiń zwiń