Między fantastyką a Red Hot Chilli Peppers - literatura według duetu Cukier

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:59
W cyklu "Biblioteka Muzyka" sprawdzamy, co czytają muzycy, gdy nie grają, ani nie śpiewają. Amadeusz Krebs i Bartek Caboń, czyli Cukier polecali w Czwórce m.in. trylogię Blake’a Croucha "Wayward Pines", ale też "Acid for the Children" Michaela Balzary z Red Hot Chilli Peppers. 
Cukier
CukierFoto: Piotr Pytel/Kayax

BEDZIEGLOSNO_myasta_1200x660.jpg
Biblioteka Muzyka. Myasta - co czytają po zwycięstwie w konkursie Czwórki?

Amadeusz Krebs polecał słuchaczom Czwórki dwie trylogie. Pierwszą są "Archiwa Temidy" Sylvaina Neuvela. - To połączenie fantastyki, science-fiction i dreszczowca, historia ukrytych gdzieś pod skorupą Ziemi robotów - mówił producent muzyczny. - Autor porusza wiele tematów, m.in. apokalipsę ludzkości, czy to, jak wyglądać mogą obcy, osobniki różnych ras z innych planet.

Posłuchaj
08:25 2020_09_21-11-42-13_PR4_KulturaBiblioteka.mp3 "Biblioteka Muzyka" - książki polecają muzycy duetu Cukier (Stacja Kultura/Czwórka) 

daniel spaleniak 1200.jpg
Daniel Spaleniak. Co czyta, kiedy nie gra?

Jak podkreślał, całość napisana jest "mega wciągająco". - Pierwsze dwie książki to właściwie stenogramy z rozmów, z których czytelnik może wywnioskować, co właściwie się dzieje - tłumaczył. Kolejną trylogią jest "Wayward Pines", cykl  Blake’a Croucha, ulubionego pisarza Amka Krebsa. - To mistrzostwo świata, wszystkie jego książki totalnie mnie uwodzą. Tym razem to opowieść o tym, jak może wyglądać nasza przyszłość - mówił muzyk. I jak podkreślał, ten cykl zmusza do refleksji i jest "gwarancją nieprzespanych nocy". 

Czytaj także:


vienio 1200.jpg
Vienio i jego literacko-kulinarno-kosmiczne podróże

"Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka i książka "Acid for the Children", czyli wspomnienia legendarnego basisty Red Hot Chili Peppers autorstwa Michaela Balzary - te dwie książki polecał słuchaczom Czwórki wokalista Cukru Bartek Caboń. - Jestem czytaczem, który skupia się na "tu i teraz". "Ślepnąc od świateł" świetnie wpisuje się w to założenie, doskonale pokazuje Warszawę między słowami. Z książkami Jakuba Żulczyka jestem za pan brat właśnie dzięki temu. Nie kręcą mnie opowieści o narkotykach i nocnym życiu, ale to, co dzieje się w nas, jaką mamy wolę przetrwania i jak potrafimy dostosowywać się do sytuacji, które nam się przytrafiają - opowiadał muzyk. 

Czytaj także:

Zaś jak podkreślał "Acid" to nie zwykła autobiografia rockowego muzyka, a książka o ogromnej, ponadczasowej przyjaźni członków Red Hot Chilli Peppers. - Jestem fanem autobiografii napisanych z pasją. I taka jest właśnie ta książka. Są tu też przepiękne opisy miejsc, ale to przede wszystkim historia ludzi z ogromną miłością do muzyki - mówił Bartek Caboń. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 21.09.2020

Godzina emisji: 11.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Morderstwo na Ile Sordou" to powieść dla smakoszy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:05
"Morderstwo na Ile Sordou" autorstwa Mary Lou Longworth to klasyczna intryga kryminalna z francuskim stylem życia i dobrym jedzeniem w tle. - Czytając ją warto uzbroić się w przekąski - mówi Kinga Michalska, miłośniczka literatury. 
rozwiń zwiń