Walentynki w kinie? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 10:15
12 lutego otwierają się kina. Co zaserwują w najbliższy weekend? Co zobaczymy w Walentynki?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mark Agnor/Shutterstock.com
shutterstock meksyk ulica 1200.jpg
Meksyk. Ulice jak tęcze, a w domach skrzaty

W "Stacji Kultura" tuż po 11.05 porozmawiamy o "Walentynkach w Iluzjonie". Spotkamy się z Kingą Zabawską, kierowniczką warszawskiego kina, które już 12 lutego wznawia działalność. Iluzjon już w piątek zaprasza na "Księcia Drakulę" z 1931 roku, w sobotę na "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, ale to w Walentynki zaserwuje prawdziwą filmową ucztę – kultową "Casablancę", poruszające "Love Story" czy rozśpiewaną "Pani minister tańczy".

 

Posłuchaj także:

W pierwszej godzinie audycji spotkamy się, jak w każdy czwartek, z Kają Klimek, krytyczką filmową, która zabierze nas w podróż przez najnowsze seriale, serwowane przez platformy streamingowe. 

W audycji także:

  • Książka w Stacji - fragmenty wybranych opowiadań Brunona Schulza ("Sklepy cynamonowe", "Ulica Krokodyli", "Karakony", "Wichura") czyta Jędrzej Hycnar. POSŁUCHAJ >>>
  • Zajrzymy na profil instagramowy Nicka Biltona, amerykańskiego dziennikarza współpracującego m.in. z "Vanity Fair" oraz autora, reżysera produkcji "Fake Famous".

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w czwartek (11.02) o godzinie 10.05 zaprasza Kasia Dydo

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka rzemiosło

Czytaj także

"Rzemieślnik brzmi dumnie" - sprawdź, co nas czeka podczas Nocy Rzemiosła w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:52
Blisko sześćdziesiąt pracowni otworzy nocą swoje przestrzenie dla wszystkich, których interesuje ręczna wytwórczość. W ostatnim tygodniu września w Warszawie odbędzie się Noc Rzemiosła. O tym wydarzeniu i kondycji rzemiosła w Polsce w czasach pandemii rozmawiamy z organizatorką Edyta Ołdak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cechy to przeżytek, nadchodzi era nowego rzemiosła

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 15:00
- Rzemiosło jest "odpryskiem" społeczeństwa industrialnego. Jest alternatywą dla przemysłowej, seryjnej i masowej produkcji. Jeśli zaś chodzi o terminologię to słowo "rzemiosło" pojawiło się znacznie później niż samo zjawisko - mówi Agata Nowotny, współorganizatorka konferencji Wytwórczo / Makingly. 
rozwiń zwiń