Sztuka Młodych. Konkursy dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 14:40
Jeśli w pandemii nie dzieje się nic, weź sprawy w swoje ręce. Studenci szkół artystycznych mogą na przykłąd zgłaszać się do konkursów, których ostatnio nie brakuje. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

"Błysk Oka" to konkurs Polskich Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych, który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy - w ramach siódmej odsłony festiwalu fimowego Przeźrocza w Bydgoszczy, którego partnerem została Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.  - Konkurs organizujemy po to, aby być bliżej kina, bliżej Waszych codziennych historii, ale rownież po to, aby o krótkich metrażach mówiło się więcej i głośniej, bo przecież "krótkie filmy zostają z nami na dłużej" - podkreślają organizatorzy "Błysku Oka". 

Przeźrocza 2020 teaser / Przeźrocza Festiwal

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja. W konkursie przewidziano cztery nagrody (najlepszy film - Grand Prix, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, nagroda publiczności). - Maksymalna długość konkursowego filmu to 30 minut, a jego akcja musi toczyć się w Polsce - dodaje szymon Jaworski.

Posłuchaj
08:12 CZWÓRKA Stacja Kultura - sztuka mlodych 06.05.2021.mp3 O szczegółach konkursów dla młodych artystów (Stacja Kultura/Czwórka)

Do 30 listopada 2021 roku warszawska ASP czeka na zgłoszenia do konkursu "Zaprojektuj upominek od Akademii". Zadaniem jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu (obiektu), wyrażającego wartości Akademii, który posłuży jako upominek od Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy wielu uczelnianych okazjach. - To propozycja skierowana do studentek/absolwentek i studentów/absolwentów ze wszystkich Wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - mówi autor cyklu "Sztuka Młodych". 

Sprawdź także:

Na ASP w Łodzi trwa natomiast nabór do VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki. - Wydarzenie jest konkursem otwartym, przeznaczonym dla artystów polskich zamieszkujących w kraju lub za granicą, adresowanym do absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także artystów (osób pełnoletnich) nieposiadających dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujących się aktywnością twórczą i dorobkiem - wyjaśnia rozmówca Kasi Dydo. Do konkursu aplikować należy drogą elektroniczną - do 30 czerwca 2021 roku. Nadesłane pracez zakresu sztuk wizualnych (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, obiekt, a także projekty intermedialne i multimedialne)  będzie oceniać jury w składzie: Grzegorz Borkowski, Katarzyna Józefowicz, Elżbieta Banecka, Krzysztof Jurecki, Łukasz Głowacki i Andrzej Hoffman

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Szymon Jaworski

Data emisji: 06.05.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Targowisko Sztuki - tam poznasz klienta i odpowiesz na dziwne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:36
- Targowisko Sztuki jako wydarzenie dla studentów jest dosyć wyjątkowe - Zuza Jankowska, absolwentka grafiki. - Często jest to pierwsza szansa na to, by sprzedać pracę i móc skontaktować się z odbiorcami - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stronę światła. O twórczości Karoliny Halatek

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 15:40
Artystka wykorzystuje światło jako centralne medium w swoich pracach i tworzy doświadczalne przestrzenie site-specific, które łączą w sobie elementy wizualne, architektoniczne i rzeźbiarskie.
rozwiń zwiń