Seriale online. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 12:00
Dobrze znani bohaterowie w zupełnie nowych sytuacjach. Do sieci trafiły właśnie nowe sezony seriali "Lupin", "Rodzice" i "Feel Good". 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/gualtiero boffi

Posłuchaj
13:18 CZWÓRKA Stacja Kultura - seriale 17.06.2021.mp3 Seriale w sieci poleca Maciek Kędziora (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Lupin" to "Ocean's Eleven" tylko w solowej wersji Maciej Kędziora

"Lupin" rozwija skrzydła

W pierwszym sezonie Assan Diop postanawia pomścić oskarżonego o przestępstwo ojca, inspirując się opowiadaniami o tytule "Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz", które dostał od niego w dzieciństwie. - Pierwsza część wymagała od widza trochę wyrozumiałości, bo nie wszystkie intrygi były przejrzyste i wiarygodne, ale teraz pod tym względem jest znacznie lepiej - ocenia Maciek Kędziora z portalu Filmawka.pl. - Na szczególną uwagę zasługuje obsada aktorska, czyli znany z "Nietykalnych" Omary Sy i Ludivine Sagnier, którą możemy oglądać w filmach François Ozona, która fantastycznie buduje klimat "Lupina". To jeden z najlepszych seriali akcji na platformie Netflix. Świadczą o tym także wyniki oglądalności. To nadal najchętniej oglądana produkcja w tym serwisie.

Lupin: część 2 | Oficjalny zwiastun | Netflix Polska

Oryginalny tutuł "Rodziców" brzmi "Breeders", czyli "żywiciele". I to wiele mówi o tyM, jaką wizję rodziny w nim dostajemy Maciej Kędziora

Brutalnie szczerzy "Rodzice"

Brytyjski serial "Rodzice" pokazuje perypetie dwójki rodziców małych dzieci, których codzienność często daleka jest od ideału. - Historia demitologizuje obraz współczesnej rodziny. Jest szczera, ale też zabawna - mówi gość Czwórki. - Producentem serialu oraz odtwórcą jednej z ról głównych jest znany z "Holmesa" Martin Freeman, który podjął się tego zadania, bo jak tłumaczył w jednym z wywiadów, w pewnych sytuacjach bycie rodzicem tak go irytowało, że postanowił zrobić o tym film.

Rodzice - trailer / HBO Polska

Humor Mae Martin nie jest zabawny, ale śmieszny. To paradoks współczesnego stand-upu Maciej Kędziora

"Feel Good". Lekcja empatii

Główną bohaterką serialu jest stand-uperka Mae Martin, która jest także współautorką tej produkcji. W pierwszym sezonie śledziliśmy jej zmagania z nałogiem oraz próbę odnalezienia się w nowym związku. - To był rodzaj autoterapeutycznego stand-upu, ciężki i pełen trudnych emocji. W "Feel Good" Mae rozlicza się ze swoim życiem. Niestety drugi sezon, według mnie, trochę rozczarowuje, bo powtarza schemat pierwszego i dopiero w końcówce powraca do dyskursu o "genderfluid" - podsumowuje rozmówca Kasi Dydo.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maciej Kędziora (Filmawka.pl, student katowickiej Filmówki)

Data emisji: 17.06.2021

Godzina emisji: 10:15

kul

Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fargo" powraca. Serial online, film na DVD

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 15:15
"Fargo" to przepełniony zjadliwym humorem thriller, w którym występuje prawdziwa plejada gwiazd. Premiera filmu odbyła się w 1996 roku, teraz powraca na DVD. - Fargo to jeden z najsłynniejszych i najbardziej reprezentatywnych filmów braci Coen - mówi Błażej Hrapkowicz. W filmie twórcy korzystają z pewnej satyry, wyolbrzymienia, z groteski także, co jest cechą charakterystyczną wielu ich filmów.
rozwiń zwiń