Festiwal ANIMATOR - w drodze do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 16:30
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu odbędzie się w Poznaniu w dniach 9-15 lipca. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Fer Gregory

IMG_Pisarka Anna Król i Karina Terzoni_1200.jpg
"Kamienny sufit". Emancypacja w sercu Tatr

ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery


Posłuchaj
18:42 Czwórka/Stacja Kultura Animator - 22.06.2021.mp3 W audycji rozmawiamy o zbliżającym się Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR (Stacja Kultura/Czwórka)

.

- Hasłem tegorocznej odsłony festiwalu jest "Between us", a najważniejszym blokiem tematycznym festiwalu są "Lęki i marzenia naszej przyszłości" - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Giżycki . - To jest może trochę o pandemii, bo skłania nas do myślenia o przyszłości i zahacza też o tematy ekologii planety.

Po raz drugi festiwal będzie się odbywał w formule hybrydowej. Na żywo spotkania odbędą się w kinie Muza, ale także pod chmurką, w kinie uruchomionym na dziedzińcu Urzędu Miasta. Na festiwalu nie zabraknie ciekawych gości ze świata animacji, którzy pojawią się online.

Źr. YouTube/Britannia - Short Animation by Joanna Quinn


shutterstock anime studio ghibli japonia hadrian 1200.jpg
Fenomen- tudia Ghibli - Japońskie animacje o relacjach

- Kobiety dominują ostatnio w kinie animowanym, wśród zaproszonych gości będze Joanna Quenn, która jest jedną z najznakomitszych realizatorek animacji. Joanna otrzymuje naszą nagrodę za całokształt twórczości, będzie jedną z jurorek, a także poświęcimy jej retrospektywę jej dzieł - tłumaczy gość audycji. - Joanna dla osób interesujących się animacją na pewno będzie postacią przyciągającą. Wśród jurorów również znajdzie się między innymi Michael Johnson, były współpracownik Tima Burtona oraz Krzesimir Dębski, który również jest autorem muzyki do wielu animacji.

Posłuchaj także:

ANIMATOR to także bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów, koncerty, warsztaty oraz wydarzenia. - Animaed Late NIght Show - Solo Act to będzie wyjątkowe i wystrzałowe wydarzenie - zdradza Olga Sokal rzeczniczka prasowa festiwalu. - Podczas tego wieczoru połączymy się ze wszystkimi gwiazdami, które biorą udział w festiwalu. Można będzie się więcej dowiedzieć o ich najdziwniejszych przygodach i doświadczeniach związanych z filmem. Przewidziany jest również turniej animacji oraz rysowanie na żywo, może to być więc wyjątkowy wieczór.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marcin Giżycki (dyrektor artystyczny MFFA ANIMATOR), Olga Sokal (rzeczniczka prasowa MFFA ANIMATOR)

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 11:07

aw

Czytaj także

Wystawy online - Londyn, Sydney, Sztokholm

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:50
Kwiaty w Londynie, samotność w erze hiperłączności w Sydney i fotograficzny pop-art w Sztokholmie. Jak co tydzień Ada Janiszewska opowiada o najciekawszych ekspozycjach, które możemy zwiedzać wirtualnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atrakcje pod gołym niebiem - rusza projekt Plac Defilad

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:25
STUDIO teatrgaleria już po raz siódmy zaprasza na projekt Plac Defilad - cykl wakacyjnych imprez pod gołym niebem. Tegoroczny program to blisko 70 wydarzeń, w których można wziąć udział od czerwca do października.
rozwiń zwiń