X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odmienić stereotyp krasnoludka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 16:35
Książka "Co krasnale mają w nosie" to propozycja dla czytelników od lat ośmiu do… nieskończoności – przekonują goście "Stacji Kultura".
Audio

Tak jak ludzie mają sprawy na głowie, tak krasnoludki maja sprawy w nosie – wyjaśnia Agata Juszczak, autorka ilustracji do książki Doroty Matloch "Co krasnale mają w nosie?".

Co każdy szanujący krasnal mieć powinien? – Przede wszystkim mysz tropną, która pomaga krasnalowi odnaleźć drogę do domu, zazwyczaj bardzo dobrze ukrytego. Mimo że drzwi są żółtego koloru, z dotarciem na miejsce zawsze jest problem – tłumaczy Agata Juszczak. – Potrzebne mu również mrówki kucharskie i coś, co krasnala określa, czyli czapka – wyjaśnia autor oryginalnej koncepcji graficznej książki Rafał Bagiński. – Kobiety krasnale natomiast to niebywałe strojnisie: lubią biżuterię i mają co najmniej kilka czapek na zmianę – zdradza Agata Juszczak.

"Co krasnale mają w nosie?" to książka skierowana i do dzieci, i do dorosłych. Wiek potencjalnych czytelników mieści się w przedziale od ósmego roku życia do… nieskończoności. – Chcemy tą książką wychować nowe pokolenie czytelników, rozbudzić abstrakcyjne myślenie, przełamać współczesny stereotyp krasnoludka – przekonuje Agata Juszczak.

– W każdym z nas jest dziecko. Im dłużej w nas pozostaje, tym lepiej orientujemy się, co może siedzieć w głowie dzieciaków – zapewnia Rafał Bagiński. – Zdecydowałam się na zilustrowanie tej książki głównie ze względu na tematykę i tekst, który jest bardzo dowcipny i trochę wariacki – wyjaśnia Agata Juszczak.

– Wygląd i typografia nie mogły być inne, musiały być równie szalone, jak obie autorki – żartuje Rafał Bagiński, odpowiedzialny za oryginalną oprawę książki. – Mam zasadę, że tekst żyje tylko wtedy, jeśli zwraca uwagę – tłumaczy.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Agatą Juszczak i Rafałem Bagińskim. Kliknij ikonę głośnika/kamery w boksie po prawej.


Am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ze skrzydłami, na walizkach - Lech Majewski w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:49
Czwórka poleca kolekcję filmów jednego z najbardziej wszechstronnych a zarazem zagadkowych polskich reżyserów. Posłuchaj rozmowy z artystą w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Bogiem można żartować

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 18:39
Napisanie biografii Boga to zadanie dla kamikadze. Jeszcze się nie roztrzaskałem – Szymon Hołownia w Czwórce o książce „Bóg. Życie i twórczość”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W histerii nie ma nic złego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 13:10
Ona się szamocze, bo czegoś od życia chce – tak o bohaterce swoich opowiadań mówiła w Czwórce Iza Kuna, autorka książki „Klara”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze skrzydłami, na walizkach - Lech Majewski w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 08:10
Czwórka poleca kolekcję filmów jednego z najbardziej wszechstronnych a zarazem zagadkowych polskich reżyserów. Posłuchaj rozmowy z artystą w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń