Podlasie SlowFest 2021. "Żywa sztuka w harmonii z naturą"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 13:40
SlowFest to propozycja dla poszukujących "wakacyjnego wytchnienia w harmonijnym kontakcie ze sztuką". Między 29 lipca a 8 sierpnia w Supraślu odbywa się 30 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki: pokazy filmowe, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne i rekreacyjne. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock-Asso

Sztuka malarstwo wystawa 1200.jpg
Londyn, Madryt i Lion - co słychać w galeriach na świecie?

- Podlasie SlowFest to propozycja dla tych, którzy na co dzień kochają sztukę i jej potrzebują. Latem tej sztuki możemy im dać jeszcze więcej i to w nowych okolicznościach. Chcemy dawać możliwość kontaktu z naturą, a jednocześnie z kulturą - podkreślał Piotr Domagała, dyrektor festiwalu. 

Posłuchaj
12:53 kultura czwórka slowfest 2021_08_02-11-14-49.mp3 O festiwalu Podlasie SlowFest opowiada Piotr Domagała (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jak tłumaczył gość Czwórki, chodzi o to, by "być na bieżąco ze sztuką". - I wszystkim tym, co jest w niej żywe. Choć jesteśmy w niewielkim mieście, daleko od wielkich aglomeracji, chcemy być gorącym sercem sztuki. Program filmowy, za który odpowiada Roman Gutek, jest na najwyższym poziomie m.in., jeśli chodzi o aktualność - podkreślał gość Czwórki. - SlowFest jest więc miejscem, gdzie można zobaczyć coś, czego jeszcze nie widzieliśmy, albo coś czego jeszcze nigdzie indziej nie ma - mówił. 

Czytaj także:

Nazwa festiwalu - Podlasie SlowFest - nie jest przypadkowa, a idea "slow" związana jest tu ściśle ze zrównoważonym rozwojem. - Umiejętność życia w harmonii ze sobą, pomiędzy sobą i jednocześnie z naturą to coś, czego dziś najbardziej potrzebujemy i dlatego to ważny element naszego festiwalu. Przedrostek "slow-" definiujemy poprzez kameralność i bliski kontakt, choć oczywiście każdy interpretuje go na swój indywidualny sposób - tłumaczył szef SlowFestu. 

Posłuchaj także:

Oglądanie nocnego nieba, poszukiwanie i zbieranie dzikich, leśnych, jadalnych roślin – to festiwalowe wydarzenie, które już za nami. Organizatorzy zapowiadają jeszcze m.in. dwudniową wyprawę leśną "dzikich kobiet" - imprezę z pogranicza survivalu, z nocowaniem w hamakach. - Będzie także m.in. performatywne słuchanie lasu, czyli słuchanie lasu pod mikroskopem. Idziemy z profesjonalnym realizatorem dźwięku i sprzętem, by słuchać tego, co dzieje się w lesie - mówił Piotr Domagała. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Domagała (dyrektor festiwalu SlowFest)

Data emisji: 02.08.2021

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń