W Narodowym nie ma nudy. Sztuka na leżakach i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 12:50
Od lat Muzeum Narodowe w Warszawie udowadnia, że jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu między wakacyjnymi podróżami. Licznym wystawom, stałym i czasowym, towarzyszą przeróżne wydarzenia, warsztaty i wykłady. 
Budynek Muzeum Narodowego w Warszawie
Budynek Muzeum Narodowego w WarszawieFoto: shutterstock/Stepniak
Ula dagmara patrycja blindow 1200.jpg
Ciągłość pamięci. Historia kina "Żeglarz" w Jastarni

Muzeum Narodowe w Warszawie zabiera swoich gości w podróż po różnych epokach i kulturach. - U nas można posiedzieć na leżakach i wziąć udział w licznych wydarzeniach - mówi Marta Kochlewska z Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.


Posłuchaj
07:38 czwórka stacja kultura 17.08.2021.mp3 Muzeum Narodowe w Warszawie - program na wakacje (Czwórka/Stacja Kultura)

W Muzeum trwa czasowa wystawa pt. "Artystka. Anna Bilińska 1854-1893", na której prezentowane są prace Annt Bilińskiej-Bohdanowicz. - W tytule wystawy jest tylko jedno nazwisko malarki, bo w całej swojej karierze zaledwie jeden obraz podpisała dwoma członami nazwiska - mówi gość Kasi Dydo. 

Anna Bilińska-Bohdanowicz to pierwsza polska artystka, która osiągnęła międzynarodową sławę. Jej twórczość była prezentowana na najważniejszych europejskich wystawach i doceniana przez krytyków sztuki z wielu krajów. - Nie miała lekkiego życia, ale była bardzo silną i zdolną artystką - ocenia przedstawicielka muzeum. - Wystawie towarzyszą liczne warsztaty i spotkania, wycieczki do pracowni współczesnych artystek. W sobotę odbędą się warsztaty reinterpretacyjne prowadzone przez Marię Kiesner. Pokażemy, że można inaczej spojrzeć na dzieła artystki, rozłożyć je na małe kawałki kolorów. Głównym bohaterem warsztatów będzie obraz "Ulica Unter den Linden w Berlinie". W programie zaplanowaliśmy odwiedziny pracowni Marii Kiesner i Magdaleny Karpińskiej - dodaje. 

Artystka. Anna Bilińska 1854-1893/Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe ma też ofertę dla tych, którzy od malarstwa wolą design. Dziś (17.08) o 15.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie "Pytania o design", 19 sierpnia o 12.00 na wakacyjnych warsztatach o emocjach w sztuce będzie można spojrzeć na dzieła sztuki przez magiczne okulary, a 20 sierpnia prezentowana będzie "Krótka historia pszczół w sztuce". - Na tych warsztatach próbujemy za pomocą sztuki opowiedzieć o pszczołach, a na koniec zapraszamy na wspólne tworzenie domku dla owadów. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Kochlewska (Dział Edukacji MNW)

Data emisji: 17.08.2021

Godzina emisji: 11.35

pj

Czytaj także

Zachęta wie. Ogłasza program na 2021 rok i z nadzieją czeka na widzów

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:37
2020 rok i pandemia przyniosły nam wiele niewiadomych, często w kontekście pytań o przyszłość. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki staje temu na przekór i ogłasza plan wystaw na 2021 rok. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Otwarty Jazdów - gdzie w domkach kipi kultura

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 13:29
Cały lipiec i sierpień, od poniedziałku do niedzieli, na żądnych kulturalnych wrażeń czekają wydarzenia Festiwalu Otwarty Jazdów. 
rozwiń zwiń