Targi Książki w Warszawie - gratka dla miłośników literatury

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 14:30
W dniach 9-12 września odbędzie się 11. edycja Warszawskich Targów Książki. - To będą wyjątkowe targi na świeżym powietrzu w wersji plenerowej - mówi ich dyrektor Jacek Oryl. - Po dwóch latach przerwy zapraszamy na Plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GNT STUDIO

Te jedne z największych międzynarodowych targów książki w Polsce rokrocznie przyciągają fanów literatury w każdym wieku. Targi są doskonałą okazją, żeby w jednym miejscu spotkać pisarzy, tłumaczy, ilustratorów oraz wydawców, a także zdobyć autografy ulubionych autorów.


Posłuchaj
19:18 Czwórka/Stacja Kultura - Targi książki 07.09.2021.mp3 O Warszawskich Targach Książki opowiada ich dyrektor Jacek Oryl (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- To wyjątkowa edycja targów. Na placu Defilad jak grzyby po deszczu powstają namioty, których w sumie będzie 90. - mówi gość audycji. - Ze względu na pandemię przenieśliśmy lokalizację ze Stadionu Narodowego w plener pod Pałac Kultury. Warto przypomnieć, że w latach 60. i 70. właśnie tam odbywał się Kiermasz Książki, więc jest to trochę nawiązanie do tej tradycji. Podczas targów będziemy mieli okazję spotkać się z wydawcami, autorami i miłośnikami książek z całej Polski. Myślę, że wszyscy będą zadowoleni z tego wydarzenia.

Narodowe Czytanie 2021 Cezary Piwowarski Polskie Radio 1200.JPG
"Pani Dulska" w Ogrodzie Saskim, w teatrze i w karykaturze

Czytaj także:

Gościem honorowym tegorocznej edycji będzie Repulika Czeska, a literatura czeska będzie dominowała w programie targów. - Ministerstwo Kultury Czech wraz z Biblioteką Morawską przygotowało znakomity program na który składa się blisko 50. wydarzeń - zdradza Jacek Oryl. - Czechy będą także miały swój duży namiot przed wejściem do Pałacu Kultury w którym będą prezentować kilkaset tytułów czeskiej literatury. Na targach pojawią się pisarze, których książki były tłumaczone na polski. W targach weźmie udział również Mariusz Szczygieł, który jako ambasador literatury czeskiej w Polsce będzie prowadził spotkania z pisarzami.


Źr. Facebook/ Warszawskie Targi Książki

Na targach pojawią się również reprezentanci ok. 20. różnych krajów. Zobaczymy między innymi stoiska wydawców skandynawskich, rosyjskich, rumuńskich i hiszpańskich.

- Na scenie głównej bije serce festiwalu. Na niej będzie odbywać się część spotkań, między innymi z finalistkami i laureatką nagrody Kapuścińskiego. Pojawi się również kilka gwiazd naszej literatury m.in. Eustachy Rylski, Jakub Żulczyk i Remigiusz Mróz - opowiada gość audycji. - Ta scena jest zlokalizowana przy Teatrze Studio, drugą scenę obok Teatru Dramatycznego przejmują Czesi ze swoim bogatym programem.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jacek Oryl (dyrektor Warszawskich Targów Ksiażki)

Data emisji: 07.09.2021

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Seriale online: Winslet jako Mare, "Halston", "Kolej podziemna"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:00
Wiosną na platformy stramingowe wkroczyli poważnu gracze z Hollywood - Kate Winslet jako detektyw i Ewan McGregor w roli projektanta mody. Jak poradzili sobie z tym wyzwaniem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

27. Międzynarodowe Biennale Plakatu - wydarzenie legenda

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 13:01
Już 27. raz na Międzynarodowym Biennale Plakatu spotykają się graficy z całego świata. To ekspozycja tętniąca kolorem i energią, ale zmuszająca do refleksji. 
rozwiń zwiń