SOFA 2012: trzecia odsłona wyjątkowego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 15:08
SOFA, czyli Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny, to przedsięwzięcie organizowane przez uczniów i dla uczniów. W tym roku impreza rusza pod hasłem "Hollywood", będzie więc rozmach i światła fleszy. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Czwórka.
Audio

Mimo, że festiwal organizowany jest przez liceum im. Witkacego, w szkole lekcje w czasie trwania imprezy odbywają się. Jednak, zdaniem organizatorek, dobry duch polskiego malarza i pisarza i tak nad czuwa nad nimi. Stanisław Ignacy Witkiewicz rokrocznie pojawia się zresztą podczas festiwalu. – W ubiegłym roku na przykład wystawiana była sztuka Witkacego pt. "Mątwa" – opowiadają w Czwórce Zuzanna Jabłonowska i Monika Idzikowska, organizatorki imprezy. – Poza tym oczywiście są m. in. Gombrowicz i Mrożek.

To już trzecia odsłona festiwalu. Pomysł nie jest więc nowy, ale tegoroczni organizatorzy mają sporo zapału. - Nasi rówiesnicy potrzebują takich inicjatyw, chcą rozwijać tą pasję - opowiadają goście Czwórki. - Odkryłysmy, że ludzie w naszym wieku, oprócz tego, że się uczą i siedzą w necie, robią mnóstwo innych, ciekawych rzeczy: mają grupy teatralne, zespoły muzyczne, fotografują... dobrzye byłoby to pokazać światu.
Choć przekrój rodzajowy sztuk, wystawianych podczas SOFY jest naprawdę ogromny, co roku organizatorzy starają się ustalić motyw przewodni, wokół którego festiwal powinien się skupiać. W tym roku postawiono na "Hollywood". – Robimy więc wszystko z rozmachem, jest bardzo dużo świateł, aparatów, mikrofonów i fleszy – opowiada Monika Idzikowska - Chodzi o to, żeby wszystko ładnie się komponowało.

/

W organizacji całego przedsięwzięcia, młodym ludziom pomaga m. in. Dyrektorka liceum, jednak, jak przyznają goście Czwórki, uczniowie starają się wszystko robić sami. – To nasza inicjatywa – tłumaczy Zuzanna Jabłonowska. – Od początku do końca, więc sami mamy to wymyślić i zrealizować. Staramy się, żeby była promocja, sprzęt i artyści.

Festiwal zaplanowano na weekend 30 i 31 marca w stołecznym liceum im. Witkacego. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem. Dowiedz się więcej o tym przedsięwzięciu, słuchając całej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Hollywood patronat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Religijna" płyta Gaby Kulki i Ola Walickiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:45
– Wykorzystaliśmy wartości sakralne jako zabieg techniczny, żeby ustalić sobie punkt startu i powrotu – mówił w Czwórce Olo Walicki, stanowiący 1/3 nowego projektu "The Saint Box".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: Lubię polską prowincję

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 15:15
"W moim maluteńkim świecie" to tytuł dokumentu z trasy koncertowej Czesława Mozila. Artysta odwiedził w jej trakcie wiele świetlic i domów kultury w miastach i miasteczkach całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sapryk: Chodzi nam o śmiech, a nie rechot

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 12:50
W warszawskim Teatrze Syrena obejrzeć można "Plotkę" – adaptację znanej komedii Francuza Francisa Vebera. W główną rolę wciela się Tomasz Sapryk, który był gościem "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Bobek: zawsze marzyłem o roli księcia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 09:19
W sklepach dostępny jest już audiobook "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Występuje w nim m.in. Filip Bobek, który wciela się w rolę Królewicza Juliana. Popularny aktor był gościem audycji "Stacja Kultura".
rozwiń zwiń