"Religijna" płyta Gaby Kulki i Ola Walickiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:45
– Wykorzystaliśmy wartości sakralne jako zabieg techniczny, żeby ustalić sobie punkt startu i powrotu – mówił w Czwórce Olo Walicki, stanowiący 1/3 nowego projektu "The Saint Box".
Audio
  • Gaba Kulka i Olo Walicki o płycie "The Saint Box"
Olo Walicki
Olo WalickiFoto: Dominik Werner/olowalicki.com

"The Saint Box" to audiowizualny projekt muzyków Ola Walickiego, Gaby Kulki oraz odpowiedzialnego za obraz Macika Szupicy, znanego chociażby ze współpracy z zespołem Dick4Dick. Wspólnie artyści stworzyli materiał zainspirowany zjawiskiem rytuału i duchowości.

– Dla mnie kluczowe jest to, że ta koncepcja wizualna nie jest uzupełnieniem muzyki, tylko przewraca sposób jej odbioru na lewą stronę. Ingerencja wizualna powoduje, że muzyka pojawia się w zupełnie nowym kontekście - mówiła w "Stacji kultura" Gaba Kulka.

9 utworów, które znalazły się na płycie przypominają formą i nastrojem ścieżkę dźwiękową onirycznego filmu, nawiązującą do muzyki klasycznej, eklektycznego jazzu z lat siedemdziesiątych, rocka i folku.  To płyta miejscami mroczna i niepokojąca, kiedy indziej liryczna, momentami żartobliwa. Teksty w interpretacji Gaby Kulki, śpiewane po angielsku, francusku, niemiecku i po łacinie - budują mini wieżę Babel pośrodku tej muzycznej struktury.

- To jest bardzo ważne, żeby słuchać tej płyty w całości, żeby poznać całą jej konstrukcję i scenariusz - mówił w Czwórce Olo Walicki.

Więcej na temat projektu "The Saint Box" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jared Leto: bierzemy proteiny i zmieniamy w złoto (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:00
- Pierwsze fanki przed łódzką Atlas Areną pojawiły się już o 3 rano - relacjonował reporter Czwórki Kamil Jasieński, któremu udało się porozmawiać z muzykami nagrodzonymi MTV European Music Awards.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeski film Agnieszki Holland

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 14:00
- Jego śmierć się stała takim ostatnim wielkim zrywem patriotyczno wolnościowym w Czechosłowacji - mówiła w Czwórce Agnieszka Holland, która obecnie pracuje nad filmem o samobójstwie Jana Palacha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawa" powstała z tęsknoty za polską dziewczyną

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 18:10
Znany z udziału w filmie Woody’ego Allena, hiszpański zespół Giulia y los Tellarini opowiedział nowym teledysku, którego akcja dzieje się na stołecznej starówce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miloopa w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:00
W "Stacji Kultura" gościł zespół Miloopa.
rozwiń zwiń