X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Oro" – ponieważ jest mi z tobą dobrze... nie mogę cię pokochać

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 17:00
- To jest historia o każdym z nas, bo każdy z nas ma taki odruch, że jak zrani się miłością, to mówi, że już się więcej nie zakocha – mówiły w Czwórce autorki książki o przyjaźni sieroty Leny i tajemniczego chłopca z szafy.
Audio

- Bohaterką powieści jest dziewczyna, Lena, lat 13, która przebywa głównie w domu dziecka, jest czasem adoptowana, ale są to nieudane adopcje – opowiadały w Czwórce aktorka, Olga Sawicka i dramatopisarka, Dana Łukasińska, współautorki książki "Oro", piszące pod wspólnym pseudonimem Marcel A. Marcel.

Ta skierowana przede wszystkim do młodzieży powieść zaczyna się w momencie, kiedy Lena po raz kolejny w swym życiu trafia do rodziny zastępczej. – Ona trafia do domu, w którym poznaje inne dzieciaki i w tym domu po raz pierwszy jest jej na tyle dobrze, że boi się kolejnego rozczarowania, dlatego postanawia nie pokochać tego domu i wtedy pojawia się Oro - opowiadały.

Dana
Dana Łukasińska i Olga Sawicka; fot. Wojciech Kusiński

Ta tajemnicza historia, o której goście "Stacji kultura" nie chcieli zbyt dużo powiedzieć, by nie psuć czytelnikom niespodzianki, została zilustrowana przez Krzysztofa Ostrowskiego, wokalistę zespołu Cool Kids Of Death.

- Krzysztof wziął się stąd, że lubię Smolika i oglądam jego teledyski i niektóre zostały narysowane właśnie przez niego – opowiadała Łukasińska. - Szukałyśmy kogoś, kto by opowiedział historię, którą wiedzie Oro, chciałyśmy żeby, to był komiks, żeby był nowoczesny, silny, odważny i piękny – dopowiadała Sawicka.

Więcej o książce i niełatwej, ale owocnej współpracy między autorkami i ilustratorem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Krzysztof
Krzysztof Ostrowski; fot. Wojciech Kusiński

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Sieniewicz: pisarstwo to frajerski zawód

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 13:30
Krytycy zaliczają go to autorów prozy wysoko artystycznej. Sam o sobie mówi, że w świecie żądnym konsumpcyjnej krwi porusza się w rejonach obciachu. Gościem "Stacji Kultura" był Marcin Sieniewicz, autor książki "Spowiedź śpiącej królewny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Polaków: zdybyliśmy najwięcej szczytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:21
Polacy w Himalajach wypracowali swój styl wspinaczki, wejścia zimowe to była ich specjalizacja. O tych wyprawach i wolności, którą dają góry powstał film "Sztuka wolności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
rozwiń zwiń