"Oro" – ponieważ jest mi z tobą dobrze... nie mogę cię pokochać

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 17:00
- To jest historia o każdym z nas, bo każdy z nas ma taki odruch, że jak zrani się miłością, to mówi, że już się więcej nie zakocha – mówiły w Czwórce autorki książki o przyjaźni sieroty Leny i tajemniczego chłopca z szafy.
Audio

- Bohaterką powieści jest dziewczyna, Lena, lat 13, która przebywa głównie w domu dziecka, jest czasem adoptowana, ale są to nieudane adopcje – opowiadały w Czwórce aktorka, Olga Sawicka i dramatopisarka, Dana Łukasińska, współautorki książki "Oro", piszące pod wspólnym pseudonimem Marcel A. Marcel.

Ta skierowana przede wszystkim do młodzieży powieść zaczyna się w momencie, kiedy Lena po raz kolejny w swym życiu trafia do rodziny zastępczej. – Ona trafia do domu, w którym poznaje inne dzieciaki i w tym domu po raz pierwszy jest jej na tyle dobrze, że boi się kolejnego rozczarowania, dlatego postanawia nie pokochać tego domu i wtedy pojawia się Oro - opowiadały.

Dana
Dana Łukasińska i Olga Sawicka; fot. Wojciech Kusiński

Ta tajemnicza historia, o której goście "Stacji kultura" nie chcieli zbyt dużo powiedzieć, by nie psuć czytelnikom niespodzianki, została zilustrowana przez Krzysztofa Ostrowskiego, wokalistę zespołu Cool Kids Of Death.

- Krzysztof wziął się stąd, że lubię Smolika i oglądam jego teledyski i niektóre zostały narysowane właśnie przez niego – opowiadała Łukasińska. - Szukałyśmy kogoś, kto by opowiedział historię, którą wiedzie Oro, chciałyśmy żeby, to był komiks, żeby był nowoczesny, silny, odważny i piękny – dopowiadała Sawicka.

Więcej o książce i niełatwej, ale owocnej współpracy między autorkami i ilustratorem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Krzysztof
Krzysztof Ostrowski; fot. Wojciech Kusiński

bch


Czytaj także

Mariusz Sieniewicz: pisarstwo to frajerski zawód

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 13:30
Krytycy zaliczają go to autorów prozy wysoko artystycznej. Sam o sobie mówi, że w świecie żądnym konsumpcyjnej krwi porusza się w rejonach obciachu. Gościem "Stacji Kultura" był Marcin Sieniewicz, autor książki "Spowiedź śpiącej królewny".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieznana twarz Polaków: zdybyliśmy najwięcej szczytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:21
Polacy w Himalajach wypracowali swój styl wspinaczki, wejścia zimowe to była ich specjalizacja. O tych wyprawach i wolności, którą dają góry powstał film "Sztuka wolności".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
rozwiń zwiń