Czy Wachowscy znów wstrząsną kinem?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 14:00
- Wachowscy, to perfekcyjni kopiści, którzy wiedzą co jest ciekawe i jak to wykorzystać, ale też potrafią wesprzeć się talentem lepszych od siebie - mówił w Czwórce Bartek Sztybor, który przypomniał karierę kontrowersyjnego rodzeństwa.
Audio

Już 23 listopada do kin wejdzie nowy film rodzeństwa Wachowskich zatytułowany "Atlas chmur". Obraz oparty na epopei Davida Mitchella, uznawanej za jedną z najlepszych książek minionej dekady, zdaniem niektórych ma szansę powtórzyć sukces filmu "Matrix".

Futurystyczna trylogia o przygodach hakera Neo, to jak dotąd największe osiągnięcie Lany i Andy'ego Wachowskich, ale nie jedyne. - Oni zaczynali od pisania scenariuszy. Pierwszy napisali do filmu "Zabójcy", z Antonio Banderasem i Sylwestrem Stalone. Obraz do tej pory cieszy się względną kultowością - opowiadał w Czwórce krytyk filmowy, Bartek Sztybor.

Światową sławę przyniósł Wachowskim "Matrix", który swoją premierę miał w roku 1999. Pomimo kręcania nosem ze strony części krytyków, symboliczna historia wielkiej manipulacji rzeczywistością okazała się kasowym sukcesem. - Główny zarzut odnośnie tego filmu dotyczył tego, że nie jest on niczym innym, jak skopiowaniem pomysłów z różnych książek i komiksów - wspominał krytyk.

Późniejsze dzieła rodzeństwa nie cieszyły się już tak dużą popularnością. Wyprodukowanymi przez nie filmami "Speed Racer" i "V jak vendetta" większość osób była rozczarowana. - Mimo to, ich nowy film, "Atlas chmur" już przed premierą cieszy się ogromną popularnością. Ludzie są ciekawi jak będzie wyglądał - zauważał Sztybor.

Nowy film opowiada o postaciach z różnych epok i zakątków świata, których decyzje i czyny mają duży wpływ na teraźniejszość, przyszłość i przeszłość naszej planety.

Więcej na jego temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Pocztówka od Lennona wylądowała w śmietniku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 13:00
- Napisałem do Johna Lennona, a on mi odpisał - tak w skrócie brzmi historia wymiany "listów" Piotra Metza z liderem Beatlesów. Mało brakowało, aby pamiątka tej korespondencji przepadła na zawsze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejna polska superprodukcja

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 18:00
- Kiedy robi się taki film, w którym gra 300 koni i 100 kaskaderów, to czasem jest tylko jedna szansa, żeby nakręcić daną scenę, bo po trzech próbach konie będą już martwe - tłumaczy Renzo Martinelli, reżyser "Bitwy pod Wiedniem".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Atlas Chmur" - jedna ze Stu Książek Dekady

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 13:00
Polecamy nominowany do Nagrody Bookera bestseller - "Atlas Chmur" Davida Mitchella.
rozwiń zwiń