Roma Gąsiorowska stworzyła WAMPA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 15:20
"Jestem stworzona do bycia dyrektorem i wydaje mi się, że jestem wyrozumiała, cierpliwa i opiekuńcza dla moich pracowników". Roma Gąsiorowska debiutuje w nowej roli, a w "Stacji Kultura" opowiada o tym, po co jej WAMP i aktoRstudio.
Audio
  • O realizacji życiowego "planu B" i swojej szkole aktorskiej opowiada Roma Gąsiorowska

 - W ostatnich latach zagrałam w kilku topowych polskich produkcjach, które osiagnęły sukces i uchodzą za synonim kasowego przeboju - mówi aktorka. - Teraz chciałabym, żeby reżyserzy, którzy mają ochotę mnie zatrudnić, proponowali własną wizję mojej osoby w nowej roli i w nowym wydaniu. To nie będzie łatwe, bo kilka charakterystycznych postaci już zagrałam. Ale czekam cierpliwie i wierzę, że dużo dobrego i w tej materii mnie jeszcze spotka.
Roma Gąsiorowska uchodzi za jedną z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych aktorek młodego pokolenia. Na co dzień jest związana z dowodzonym przez Grzegorza Jarzynę TR Warszawa. Do zespołu trafiła będąc jeszcze studentką krakowskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutowała w "Pogodzie na jutro" Jerzego Stuhra, ale największe uznanie przyniosły jej "Ki" oraz "Wojna polsko-ruska", w której brawurowo zagrała Magdę. Aktorka jest także projektantką mody, a ostatnio szefową ośrodku rozwoju artystyczno-duchowego oraz elitarnej szkoły aktorskiej.
 - WAMP: What a Mystique Place to zupełnie nowa jakość w naszym kraju. Miejsce interdyscyplinarne, które łączy wiele różnych dziedzin naszego duchowego życia i artystycznej kreacji - opowiada Roma Gąsiorowska. - Jest tu galeria, w której można kupić prace zdolnych artystów. Jest kawiarnia oraz komis vintage i butik sprzedający odzież mojej marki "stara bardzo". I przede wszystkim jest aktoRstudio.   
W szkole aktorskiej odbywają się kursy weekendowe przygotowujące do egzaminów na PWST oraz kursy wieczorowe. Kadrę tworzą m.in. Roma Gąsiorowska, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Marta Ścisłowicz, Magdalena Kuta, Aleksandra Konieczna, Lech Łotocki, Michał Żurawski i Piotr Głowacki. Więcej o przedsięwzięciu dowiesz się z nagrania ze "Stacji Kultura", w której gościła Roma Gąsiorowska.

kul

 

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chodzę i myślę, a to jest taka mało spektakularna część pracy pisarza"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 13:00
- Mało który autor rozbija się sportowym samochodem i prowadzi wyjątkowo bujne życie - mówi Jarosław Grzędowicz autor sagi "Pan Lodowego Ogrodu” i dodaje, że rozmowa z pisarzem o jego życiu osobistym może być wyjątkowo nudna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie ma dziś mody na książki kucharskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 19:00
Trudno byłoby przebrnąć przez świąteczne gotowanie bez książek kucharskich. – Przygotowujemy wówczas mnóstwo potraw, których na co dzień, przez cały rok, nie mamy okazji robić, np. mięs, czy wypieków – mówi Laura Osęka w Czwórce.
rozwiń zwiń