X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mark Rothko za 86,9 milionów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 15:42
- Fenomenu prac Marka Rothko i ich cen nie da się wyjaśnić - mówi Marianna Otmianowska z Muzeum Narodowego w Warszawie. - W to trzeba po prostu uwierzyć - dodaje.
Audio
  • Marianna Otmianowska opowiada o pracach Marka Rothko, wystawie jego prac i wydarzeniach jej towarzyszących (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Marta Dziewulska z Muzeum Narodowego w rozmowie z Kasią Dydo opowiada o wystawie Marka Rothko i wydarzeniach jej towarzyszących (Stacja Kultura/Czwórka)
Mark Rothko No. 14
Mark Rothko "No. 14"Foto: Notnarayan/Wikimedia Commons/CC

Do 1 września w Muzeum Narodowym w Warszawie trwa wystawa prac jednego z najdroższych malarzy świata. Jej organizatorzy nazwali ją ekspozycją kameralną, gdyż prezentują zaledwie 17 prac artysty, tymczasem od jej otwarcia przez sale muzeum przechodzą tłumy zwiedzających.
- Obraz Marka Rothko "Pomarańczowy, czerwony, żółty" jest jednym z najdrożej sprzedanych obrazów na świecie. Zapłacono za niego 86,9 milionów dolarów - mówi Marianna Otmianowska. - To wielkie pieniądze, zapłacone za bardzo kolorowe, emocjonalne płótno. 
Te dane budzą niesamowite emocje. W piątek, 21 czerwca, w Muzeum Narodowym eksperci od rynku sztuki próbowali rozgryźć tajemnice cen za płótna Rothki. Bardzo trudno mówi się o tym fenomenie w kontekście polskiego rynku sztuki. Faktem jest, że każde dzieło sztuki jest tyle warte ile ktoś chce za nie zapłacić.
Mark Rothko namalował 836 obrazów olejnych, w Warszawie możemy oglądać tylko kilkanaście z nich, za to warto skorzystać z bardzo bogatego programu edukacyjnego towarzyszącego ekspozycji.  Muzeum Narodowe zaprasza na wykłady, warsztaty, zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, filmy i rozmowy z ekspertami czy lekcje muzealne.

Polskie Radio objęło wystawę swoim patronatem.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe barwy warszawskiego Wilanowa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 18:00
W Wilanowie jest i będzie jeszcze piękniej. Rewitalizowane są ogrody, planuje się przebadanie archeologiczne terenów rezydencji, utworzenie pracowni 3D oraz przeprowadzenie digitalizacji 3D wybranej kolekcji zbiorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma Centralnego bez inżyniera Karwowskiego!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 15:00
Grał w "Czterdziestolatku", "07 zgłoś się" i "Motylem jestem". W 1975 roku został "Misterem Warszawy", a dziś po prostu jest Dworcem Centralnym, najważniejszym węzłem transportu kolejowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze pyzy są na Różycu!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 18:00
Kolejne muzeum w Warszawie poświęcone jest Pradze, oraz całej prawobrzeżnej części miasta i jej dziedzictwu. Będzie to jednocześnie pierwsze muzeum po tej stronie Wisły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obrazy Marka Rothki w Muzeum Narodowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 15:12
Jak podkreśliła dyrektor Agnieszka Morawińska, rzadko można zobaczyć w polskich muzeach prace klasyków XX wieku.
rozwiń zwiń