Fenomenalnie nudna Prada

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 17:30
"Myślę, że nie jestem, aż taką straszną … jak wam się wydaje. Miałam wiele radości czytając tę książkę". To słowa Miucci Prady na temat jej nieautoryzowanej biografii.
Audio
  • Michał Szulc recenzuje książkę "Prada. Obyczajowy fenomen" (Stacja Kultura/ Czwórka).
Fragment okładki książki pt.Prada. Obyczajowy fenomen Gian Luigiego Paracchini
Fragment okładki książki pt."Prada. Obyczajowy fenomen" Gian Luigiego ParacchiniFoto: materiały prasowe/ Wydawnictow Dolnośląskie

Gian Luigi Paracchini w książce "Prada. Obyczajowy fenomen" opisał spotkanie spadkobierczyni rodzinnej firmy i jej męża Patrizio Bertellego, który stoi za sukcesem Prady.
- Mam z tą książka problem. To dość nudna opowieść o normalnej kobiecie, która ma dom, dwóch synów, męża i prowadzi życie, w którym nie ma emocji na miarę plotkarskich portali. Dlatego zastanawiam się, po co ta książka powstała - mówi Michał Szulc, projektant mody.
Okazuje się, że aby rządzić światem mody, nie trzeba być szalonym kreatorem. Wystarczy konsekwentnie realizować swoje wyobrażenie o stylu i mieć męża, który odziedziczoną po dziadku włoską manufakturę, zamieni w imperium. - Ta książka to opowieść o najnormalniejszej w świecie kobiecie, która ma bardzo spójną wizję mody. Próbuje walczyć ze współczesnym fenomenem piękna. Analizuje brzydotę. Bardzo dużo mówi o seksualności, ale nie dosłownie. Ostatecznie więcej zakrywa niż odkrywa - mówi gość audycji "Stacja Kultura".

jl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Design polskich projektantów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:00
Łódź Design Festival to idea, która powstała w 2007 roku by promować polskie wzornictwo. Przez kolejne lata mogliśmy obserwować proces definiowania pojęcia "design". W tym roku wystawy kuratorskie odnoszą się do hasła przewodniego - "It’s all about humanity".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fugazi" - muzyczny komiks o klubie-legendzie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 14:00
Działał niecały rok. To wystarczyło, by zorganizować w nim ponad 300 koncertów, na których zagrały najważniejsze polskie zespoły oraz zagraniczne składy. Klub Fugazi nie istnieje, ale czasy jego świetności przypomniał Marcin Podolec w komiksie "Fugazi Music Club".
rozwiń zwiń